Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Dėl nuostolingos “Mažeikių naftos” veiklos atsakomybę turi prisiimti ir “Williams”, ir Vyriausybė

 

Seimo Liberalų frakcijos manymu, atsakomybę už didėjančius “Mažeikių naftos” nuostolius turi prisiimti ne tik bendrovę valdanti Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) kompanija “Williams International”, bet ir Lietuvos vyriausybė.

“Panašu, kad “Mažeikių naftos” vadovai nėra geri vadybininkai ir šioje srityje mes matome resursų tobulėti”, - komentuodamas šiandien paskelbtus “Mažeikių naftos” 2002 metų I-ojo ketvirčio veiklos rezultatus teigė Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Per tris pirmuosius šių metų mėnesius amerikiečių valdoma naftą perdirbanti ir transportuojanti bendrovė patyrė 104,4 mln. litų nuostolių, pagal JAV apskaitos standartus (GAAP). 2000 metais bendrovė per tą patį laiką buvo patyrusi 18,8 mln., o praėjusiais metais – 84,67 mln. litų nuostolių.

“Mažeikių naftos” nuostoliai yra grėsmingi ir neramina liberalus, todėl Vyriausybė neturėtų apsiriboti ramia pozicija”, - teigė E.Masiulis. Liberalai siūlo, socialdemokratų lyderio Algirdo Brazausko vadovaujamam Ministrų kabinetui kuo greičiau inicijuoti tarptautinį “Mažeikių naftos” valdymo ir finansinį auditą, kuris objektyviai išaiškintų blogas įmonės veiklos priežastis ir užkirstų kelią įvairioms politinėms spekuliacijoms komentuojant “Mažeikių naftos” darbą.

Liberalai taip pat mano, jog “Mažeikių naftos” darbo sąlygos pagerėtų Vyriausybei ir Seimo daugumai įvykdžius 2000 metais Konstitucinio teismo priimtą sprendimą ir pataisius su įmonės pardavimu užsieniečiams susijusius ir Konstitucijai prieštaraujančius įstatymus.

Liberalų frakcijos referentas Martynas Čerkauskas

Tel: 8-22-396351, 8-299-04072

 

 
Naujausi pakeitimai - 2002 04 29.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas