Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Atsakomybę už numatomą chaosą aukštosiose mokyklose turėtų prisiimti R.Pavilionis, teigia liberalai

 

Lietuvos liberalų sąjunga ragina Vyriausybę dar kartą peržiūrėti šių metų valstybės biudžetą ir skirti daugiau lėšų aukštajam mokslui, kadangi sumažinus jo finansavimą tūkstančiams abiturientų šiemet kyla grėsmė nepatekti į universitetus.

Praėjusiais metais Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininko Rolando Pavilionio iniciatyva Seimo dauguma pakeitė Aukštojo mokslo įstatymą ir įvedė vienodą 1000 litų metinį mokestį už studijas aukštosiose mokyklose. Tačiau Vyriausybė šių metų biudžete nenumatė 90 milijonų litų, kurių prireiks pakeisto įstatymo nuostatoms įgyvendinti. Kadangi anksčiau mokestis buvo diferencijuotas ir kai kurių specialybių studentai už studijas mokėdavo kelis kartus daugiau, universitetų įplaukos turėtų stipriai sumažėti.

“Galima spėti, kad negavę šių pinigų ir neturėdami pakankamai lėšų mokyti jaunimą universitetai šiemet drastiškai sumažins pirmakursių skaičių, - teigė Liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas – Ne tik aukštosiose mokyklose, bet ir visoje šalyje kils chaosas, nes tūkstančiai šį pavasarį mokyklas baigsiančių dvyliktokų neteks galimybės gauti aukštąjį išsilavinimą”.

Pasak E.Gentvilo, daugumai tokių jaunuolių neliks nieko kito kaip emigruoti iš Lietuvos.

Liberalų manymu, Vyriausybė turi užtikrinti, kad ateinančiais mokslo metais aukštosios mokyklos gautų pakankamai lėšų, reikalingų užtikrinti kokybiškas studijas. “Jei tai nebus padaryta, visą atsakomybę už kilsiantį chaosą turės prisiimti pirmiausia Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas R.Pavilionis bei švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius, nes jie aktyviausiai gynė būtinybę įvesti naują mokesčio už studijas tvarką”, - sakė Liberalų sąjungos lyderis.

 

LLS sekretoriatas
Naujausi pakeitimai - 2002 04 25.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas