Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Liberalai prašo premjerą ir VTF leisti susipažinti su “Lietuvos dujų” privatizavimo medžiaga

 

Seimo Liberalų frakcija kreipėsi į premjerą Algirdą Brazauską ir Valstybės turto fondą, prašydama leisti savo atstovams susipažinti su rengiamo bendrovės “Lietuvos dujos” privatizavimo medžiaga. “Liberalų frakcija suinteresuota, kad “Lietuvos dujų” kaip strateginės reikšmės įmonės privatizavimas šaliai būtų maksimaliai naudingas, todėl manome, kad ne tik Vyriausybė, bet ir Seimas turėtų būti įtrauktas į šį procesą”, - sako Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.

Lietuvos liberalų sąjungos pirmininkas Eugenijus Gentvilas dar prieš dvi savaites pareiškė, kad, jei spaudoje minimi skaičiai yra teisingi ir už 34 proc. bendrovės “Lietuvos dujos” akcijų paketą strateginis investuotojas Vokietijos energetikos bendrovių “E.ON Energy” ir “Ruhrgas” konsorciumas Lietuvai sumokės tik minimalią kainą – 116 mln. litų, tokia suma Lietuvos pusės neturėtų tenkinti. Šiuo atveju už akciją bus mokama nominali vertė – 1 litas, nors dar visai neseniai biržoje jos buvo pardavinėjamos dvigubai brangiau.

Liberalų frakcijos nariai nori susipažinti ir su rengiama akcininkų sutartimi, kurią Vyriausybė pasirašys su strateginiu investuotoju. Šioje sutartyje bus numatyti Vyriausybės ir strateginio investuotojo abipusiai įsipareigojimai. “Manau, kad Seimas ir visuomenė turėtų gauti kuo daugiau informacijos apie rengiamą sutartį. Nesinorėtų, kad “Lietuvos dujų” privatizavimas primintų “Mažeikių naftos” pardavimo istoriją”, - teigė E.Masiulis.

Lietuvos liberalų sąjungos pirmininkas E.Gentvilas ir Liberalų frakcija Seime ketina inicijuoti pagrindinių Lietuvos partijų apskrito stalo diskusiją, kurioje bus nagrinėjama, kaip pasirengta “Lietuvos dujų” privatizavimui ir ar ruošiamos sutartys atitinka šalies interesus.
Naujausi pakeitimai - 2002 04 24.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas