Lietuvos Respublikos Seimas  English (Home)  

Liberalai nepritars Seimo daugumos norams privilegijuoti valdininko profesiją (2002-04-23)

 

 

Seimo Liberalų frakcija nepalaikys šiandien parlamente priiminėjamo Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimo įstatymo projekto, nes mano, jog atnaujintas įstatymas dar labiau privilegijuos valstybės tarnautojo profesiją.

Liberalams nepriimtina vidaus reikalų ministro socialdemokrato Juozo Bernatonio teikiamo įstatymo projekto nuostata, leidžianti valstybės tarnautojams gauti pašalpas iš darboviečių netekus turto. “Aš suprantu, kad nelaimės ištiktam žmogui reikia padėti, tačiau socialdemokratų siūlymai iš mokesčių mokėtojų pinigų remti, pavyzdžiui, nuo vagių ar gaisro nukentėjusius valdininkus yra sveiku protu nesuvokiami”, - teigia Liberalų frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis. Pasak Liberalų frakcijos seniūno, vien dėl šios išimties valstybės tarnautojai taps išskirtiniai darbo rinkoje.

Liberalus taip pat stebina socialdemokratų siūlymas valstybės tarnautojams leisti turėti iki 3 mėnesių trukmės neapmokamas atostogas per metus, nors dar visai neseniai valdančioji Seimo dauguma bandė uždrausti įmonių vadovams išleisti savo darbuotojus ilgesnėms kaip mėnuo neapmokamoms atostogoms. “Mes nesuprantame, kodėl valstybės tarnautojams būtina sukurti šiltnamio sąlygas. Liberalai įsitikinę, kad kaip ir kitiems privataus ir valstybinio sektoriaus darbuotojams valstybės tarnautojams turi būti taikomos vienodos Darbo kodekse numatytos normos”, - sako E.Masiulis.

Liberalams nesuprantamas socialdemokratų nenoras sugriežtinti valdininkų atsakomybę už valstybei ar jos piliečiams padarytą žalą. Šiandien Seime priiminėjamose įstatymo pataisose numatyta, kad valstybės tarnautojui padarius tyčinę žalą, iš jo algos bus atskaičiuojama tik 6 vidutinių darbo užmokesčių dydžio suma (apie 6500 Lt), o likusią turės padengti institucija, kurioje jis dirba, iš savo biudžeto.

Liberalai taip pat nepritaria Vyriausybės norui iš Seimo atimti teisę nustatyti valstybės tarnautojų atlyginimus. Anot E.Masiulio, taip atsitikus Vyriausybė nieko netrukdoma atlyginimus galės nustatinėti savo nuožiūra, todėl šalies valdymo institucijose gali kilti chaosas. Vyriausybė valstybės tarnautojus siūlo skirstyti į 20 kategorijų bei 3 lygius. Valdininkai taip pat galės gauti priedus už viršvalandžius, darbo stažą. Valstybės tarnautojo vadovas kasmet privalės įvertinti savo pavaldinį ir siūlyti, skirti jam aukštesnį lygį ar kategoriją, ar ne. “Jau dabar galima pasakyti, jog naujoji tvarka bus neskaidri, nes valstybės tarnautojų vadovai vertindami savo darbuotojus gali būti neobjektyvūs”, - įsitikinęs E.Masiulis.
Naujausi pakeitimai - 2002 04 23.
Jolita Baušytė

*

LR Seimas