Lietuvos Respublikos Seimas

Čekijos Prezidentas Vaclavas Havelas priėmė Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininką Artūrą Paulauską ir parlamentarų delegaciją

Pranešimas VIR

2001 06 15

Čekijos Prezidentas Vaclavas Havelas priėmė Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininką Artūrą Paulauską ir parlamentarų delegaciją užmiesčio Lanų rezidencijoje - buvusioje Čekijos demokratinės valstybės įkūrėjo prezidento Maseriko vasarvietėje. Seimo Pirmininkas A.Paulauskas pabrėžė, kad Čekijos vadovas Lietuvoje turįs daug šalininkų ir yra gerai žinomas kaip aktyvus Lietuvos politinių tikslų rėmėjas. Lietuvos parlamento vadovas primindamas, jog po praėjusiais metais Lietuvoje įvykusių Seimo rinkimų politinė sudėtis pasikeitė, tačiau išlieka pastovūs Lietuvos užsienio politikos prioritetai ir tikslai - narystė Europos Sąjungoje ir Šiaurės Atlanto aljanse.

A.Paulauskas išreiškė padėką Čekijos politikams ir ypač V.Havelui už nuolatinę paramą Lietuvai ir kitoms Baltijos valstybėms dėl NATO plėtros, be kita ko - už paskelbtą pranešimą Bratislavos konferencijoje apie naująsias demokratijas.

Šio susitikimo metu Lietuvos parlamentarų delegaciją domino naujausias susitikimas Briuselyje - kaip buvo išreikšta kitų valstybių pozicija ir parama Lietuvai.

Pasak V.Havelo, Bratislavos konferencijoje jis pabandė apibrėžti būsimo NATO viršūnių susitikimo Prahoje turinį. O Briuselyje Čekijos prezidentas prisipažino nustebęs, kad jo dalyviai buvo labai gerai susipažinę su Bratislavos konferencijoje paskelbtu jo pranešimu. Čekijos prezidentas pabrėžė, kad keletas svarbių NATO valstybių atstovų pasisakė už Baltijos valstybių priėmimą į Šiaurės Atlanto aljansą; apskritai prieštaraujančių nebuvo.

V.Havelas užtikrino, kad ir toliau aktyviai rems Lietuvos valstybės siekius - narystę NATO ir ES. Čekijos prezidentas paprašė Seimo Pirmininko perduoti sveikinimus Lietuvos Prezidentui Valdui Adamkui, taip pat Vytautui Landsbergiui bei Prezidentui Algirdui Mykolui Brazauskui.

Per pokalbį su Čekijos vadovu, kaip ir kituose Lietuvos Seimo delegacijos susitikimuose, vykstančiuose Prahoje, buvo itin palankiai įvertintas Čekijos Respublikos ambasados - kontaktinės NATO atstovybės vaidmuo Vilniuje.

A.Paulauskas savo ruožtu perdavė Respublikos Prezidento V.Adamkaus kvietimą V.Havelui dar kartą apsilankyti Lietuvoje. Delegacijos nariai pasidalijo prisiminimais apie Čekijos vadovo vizitą Vilniuje ir įspūdingą kalbą Vilniaus Universitete.

Andrius Vaišnys,

Spaudos tarnybos vadovas

 
Naujausi pakeitimai - 2001 06 15.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas