Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo delegacija, vadovaujama Seimo Pirmininko Artūro Paulausko, susitiko su Čekijos Senato Pirmininku Petru Pithartu

Pranešimas VIR

2001 06 15

 

Čekijos Senato Pirmininkas Petras Pithartas per oficialų susitikimą su Lietuvos Seimo delegacija, vadovaujama Seimo Pirmininko Artūro Paulausko, atkreipė dėmesį į istorinį pokalbių Prahoje kontekstą. Ir A. Paulauskas, ir P. Pithartas, aptardami Lietuvos siekį patekti į NATO šią savaitę vykstančių JAV vadovo susitikimų Vidurio ir Vakarų Europoje fone, pabrėžė, jog bendras kolektyvinės gynybos kūrimas tiek Lietuvos, tiek Čekijos gyventojų saugumo labui, turėtų užtikrinti, kad ateityje niekada "nepasikartotų nei Miuncheno, nei Ribentropo-Molotovo paktai".

Parlamentų vadovai aptarė Rusijos poziciją tarptautinių santykių kontekste ir pripažino, kad Kaliningrado sritis svarbi kaip ekonominis partneris kaimyninėms šalims, bet negali būti vertinama kaip kokia nors kliūtis NATO plėtrai: didesnės investicijos Lietuvoje reikštų ir didesnes investicijas Karaliaučiuje - tai būtų akivaizdus gerovės kūrimas ir Kaliningrado srities gyventojams.

Lietuvos Seimo delegacijos nariai Vytenis Povilas Andriukaitis, Eimuntas Savickas ir Vaclovas Stankevičius pabrėžė, kad Lietuva niekada nepriklausė Sovietų Sąjungai, ji buvo okupuota šalis, todėl turi turėti visišką teisę atstatyti teisingumą, tapti Vakarų pasaulio ekonomikos ir saugumo struktūrų dalimi, o vetuoti šios teisės jokia kita valstybė negali.
Naujausi pakeitimai - 2001 06 15.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas