Lietuvos Respublikos Seimas

Lietuvos ir Estijos parlamentų vadovai aptarė narystės NATO ir ES klausimus

2001 m. birželio 4 d.

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas pradėjo oficialų vizitą Estijoje. Šiandien Taline Artūras Paulauskas susitiko su Estijos parlamento (Riigikogu) Pirmininku Toomas’u Savi’u.

Lietuvos ir Estijos parlamentų vadovai aptarė Baltijos šalių rengimąsi tapti NATO narėmis. Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžė ypatingą Vilniuje įvykusios NATO Parlamentinės Asamblėjos sesijos svarbą Baltijos šalims. “NATO Parlamentinėje Asamblėjoje priimtos deklaracijos yra labai svarbus impulsas Aljanso plėtros procesui”, - sakė Artūras Paulauskas. “Tikiuosi, kad išvydę Baltijos šalių išsivystymo lygį NATO šalių parlamentarai teigiamai prisidės diskutuojant dėl Baltijos šalių priėmimo į NATO”, pabrėžė Seimo Pirmininkas. T. Savi’s padėkojo A. Paulauskui už gerai organizuotą NATO Parlamentinės Asamblėjos sesijos darbą.

Kalbėdamas apie bendras Baltijos šalių pastangas siekiant narystės NATO, Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad jos turi būti vieningos. “Esu įsitikinęs, kad turime palaikyti vieni kitus, mūsų visų bendrų interesų labui viešai pabrėžti Baltijos šalių vieningumą”, sakė Artūras Paulauskas. Estijos parlamento vadovas pritarė tokiai Seimo Pirmininko pozicijai.

T. Savi’s pareiškė, kad Estija palaiko visų Baltijos šalių siekį tapti NATO narėmis 2002 metais, pasidžiaugė geru bendradarbiavimu su naujoms NATO narėmis tapusioms Vidurio Europos šalims. “Pirmoji šalių grupė buvo ledlaužiai, kurie padarė properšą povandeniniams laivams – antrosios grupės šalims”, pabrėžė Riigikogu Pirmininkas. Pasak T. Savi’o “dabar su šiomis šalimis plaukiame drauge – kaip viena bendra komanda regatoje”.

Parlamentų vadovai aptarė Lietuvos ir Estijos rengimąsi narystei Europos Sąjungoje, ES numatytus laisvo darbo jėgos judėjimo apribojimus į ES priėmus naujas nares. “Lietuva ir kitos Baltijos valstybės yra per mažos ir neturi sausumos sienos su Europos Sąjunga, kad sukeltų nedarbo problemų dabartinėms ES narėms”, sakė Artūras Paulauskas. Jis pabrėžė, kad Baltijos valstybėms reikia laikyti drauge kovojant dėl palankaus sprendimo šioje derybų srityje.

Susitikime taip pat aptarti žemės ūkio paskirties žemės pardavimo užsieniečiams, visuomenės nuomonės dėl stojimo į Europos Sąjungą klausimai. Pasak Estijos parlamento vadovo, estų skeptiškumas narystei ES linkęs mažėti. “Estijai laimėjus “Eurovizijos” konkursą, euroskeptikų iš karto sumažėjo penkiais procentais”, sakė T. Savi’s.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2001 06 04.
Vida Genovaitė Nacickaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas