Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Vokietijos delegacijos NATO PA vadovu

2001 m. gegužės 30 d.

Vokietijos delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje (PA) vadovas Markus’o Meckel’io nuomone, Lietuvos santykiai su Rusija turės didelę, bet ne lemiamą reikšmę Vokietijai apsisprendžiant dėl Lietuvos priėmimo į NATO. “Rusija čia neturi veto teisės”, pabrėžė Vokietijos delegacijos vadovas. Baltijos valstybių šansus artimiausiu laiku tapti NATO narėmis M. Meckel’is įvertino kaip “neblogus” ir pripažino kad dauguma Vokietijos parlamentarų remia šį Baltijos šalių siekį.

Šią nuomonę M. Meckel’is šiandien išsakė susitikime su Seimo Pirmininku Artūru Paulausku.

Seimo Pirmininkas Vokietijos delegacijos vadovui pabrėžė, kad iš visų Baltijos valstybių Lietuvos santykiai su Rusija yra geriausi. “Ir ekonominiai ir politiniai ryšiai klostosi gera kryptimi, o priėmus Lietuvą į NATO šie ryšiai tikrai nepablogėtų”, sakė Artūras Paulauskas.

Seimo Pirmininkas akcentavo, kad siekiant narystės NATO, užsitikrinti Vokietijos paramą Lietuvai yra ypač svarbu. “Lietuvos nepriklausomybės laikotarpiai XX a. nebuvo ilgi, todėl Lietuva nemato kitos alternatyvos savo saugumui nei narystė NATO”, pabrėžė Seimo Pirmininkas.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas




Naujausi pakeitimai - 2001 05 30.
Vida Genovaitė Nacickaitė



   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas