Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su NATO Parlamentinės Asamblėjos viceprezidentu

 

2001 m. gegužės 28 d.

 

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas šiandien susitiko su NATO Parlamentinės Asamblėjos (PA) viceprezidento Wim’o van Eekelen’o vadovaujama Olandijos NATO PA delegacija.

W. van Eekelen’as pabrėžė, kad Vilniuje vyksiančioje NATO Parlamentinėje Asamblėjoje skirtingai nuo ankstesnių pavasario sesijų nuspręsta priimti dvi deklaracijas – dėl NATO plėtros ir padėties Balkanų regione.

Seimo Pirmininkas išreiškė viltį, kad Asamblėjoje priimtos deklaracijos paspartins NATO plėtrą ir naujų narių priėmimą. “Lietuva yra suinteresuota būti pakviesta į NATO artimiausiame Aljanso plėtros etape”, - akcentavo Artūras Paulauskas.

Seimo Pirmininko nuomone, Baltijos šalių nepakvietimas į NATO reikštų, kad šios šalys paliekamos Rytų įtakos zonoje. “Baltijos valstybės neturi būti traktuojamos skirtingai nuo kitų narystės siekiančių šalių vien dėl savo geografinės padėties ar istorijos”, - pabrėžė Artūras Paulauskas.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2001 05 28.
Vida Genovaitė Nacickaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas