Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Tarptautinio valiutos fondo atstovais

Seimo Pirmininko atstovo spaudai

Pranešimas

2001 05 14

 

Seimo Pirmininkas susitiko su Tarptautinio valiutos fondo atstovais

Tarptautinio Valiutos fondo (TVF) atstovai siūlo Seimui greičiau apsispręsti dėl mokesčių, pensijų ir kitų ekonomikos reformų. Šiandien įvykusiame susitikime su Seimo Pirmininku Artūru Paulausku TVF atstovai Patricia Alonso-Gamo ir Markas Hortonas teigė, kad netikrumas dėl šių reformų turi neigiamos įtakos Lietuvos verslo plėtrai ir investicijoms.

TVF atstovai teigiamai įvertino Lietuvos Banko parengtą lito persiejimo prie euro programą ir pabrėžė, kad Lietuvos Bankas yra pasirengęs šio persiejimo vykdymui. Artūras Paulauskas išreiškė pasitenkinimą, kad Lietuvos ir užsienio specialistų nuomonės sutampa. “Tai bus puikus tolesnio bendradarbiavimo pagrindas”, - sakė A. Paulauskas.

Seimo Pirmininkas taip pat domėjosi, kaip TVF vertina dabartinę Lietuvos finansinę padėtį, Lietuvos ekonomikos augimo perspektyvomis. TVF atstovai konstatavo, kad Lietuva per pastaruosius pusantrų metų padarė aiškią pažangą, tačiau pabrėžė, kad reikia pagerinti šalies fiskalinę politiką, savivaldybių biudžeto finansavimą ir administravimą.

Liepos mėn. Vyriausybė su Tarptautiniu valiutos fondu ketina pasirašyti sutartį iki 2002 m. pabaigos. TVF atstovų nuomone, “ši sutartis bus paskutinė, kadangi Lietuvai tapus ES nare fondo pagalbos jau nebereikės”.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Arvydas Žilinskas
Naujausi pakeitimai - 2001 05 14.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas