Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas su VFR Bundestago Europos reikalų komiteto pirmininku Friedbertu Pflügeriu aptarė ES plėtros perspektyvą ir su ja susijusias problemas

2001 m. gegužės 10 d.

Susitikimas su VFR Bundestago Europos reikalų komiteto pirmininku Friedbertu Pflügeriu įvyko aptariant ES plėtros perspektyvą ir su ja susijusias problemas.

Bundestago Europos reikalų komiteto pirmininkas įsitikinęs, jog neturėtų būti jokio atskiro ES plėtros etapo Lietuvai, Latvijai ir Slovėnijai, nes tai lemtų tik naują ribų kūrimą ir brangiau kainuotų pačiai ES. Kai dėl dabar ES iškelto klausimo iš dalies laikinai apriboti laisvą darbo jėgos judėjimą iš naujų valstybių-narių, Lietuvos parlamentarai pabrėžė, kad mūsų šalies specialistai, atsižvelgiant į šalies mąstą ir gyventojų socialinę padėtį, nesukeltų jokio "antplūdžio" Europai. Apie galimus kompromisus dėl Lietuvos darbo jėgos judėjimo arba tam tikras išimtis šiuo klausimu A.Paulauskas kėlė ir kituose susitikimuose su Vokietijos politikais ir iš esmės sulaukdavo pritarimo.

Kaip ir kiekviename susitikime, buvo aptarta Karaliaučiaus srities tema, Lietuvai siekiant narystės NATO. Lietuvos parlamentarai tikino, kad Rusijoje šios srities "izoliavimo" klausimas yra dirbtinis.

Bundestago Europos reikalų komiteto pirmininkas pabrėžė, kad Vokietijos politikams tikrai neturi ir negali turėti lemiamos įtakos koks nors "Rusijos veto". Pokalbio dalyviai sutarė, jog tuose regionuose, kur susilpnėja Vakarų dėmesys, ten ima stiprėti Rusijos įtaka.

F. Pflügeris patikino, jog Vokietija bus variklis, padedantis Baltijos šalims.

išsamiau Berlyne: A.V. 8-298-42685
Naujausi pakeitimai - 2001 05 10.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas