Lietuvos Respublikos Seimas

NATO PA VICEPIRMININKAS PRITARIA LIETUVOS ARGUMENTAMS DĖL NARYSTĖS NATO

Pranešimas VIR 2001 05 09

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžia, kad jo vizito Vokietijoje programos metu nebuvo ir nėra numatyta susitikti su Socialdemokratų partijos vadovu A. Brazausku.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

NATO PA VICEPIRMININKAS PRITARIA LIETUVOS ARGUMENTAMS DĖL NARYSTĖS NATO

Seimo Pirmininkas ir delegacija Berlyne susitiko su Vokietijos Bundestago delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje delegacijos vadovu, NATO Parlamentinės Asamblėjos Vicepirmininku Markusu Meckeliu.

Pokalbio metu Lietuvos parlamentarai padėkojo M. Meckeliui už pareikštą paramą Lietuvai per NATO PA rudens sesiją Berlyne. Buvo pabrėžta, kad šiuo metu visos parlamentinės partijos ruošia bendrą dokumentą, kuriuo būtų patvirtinta ir toliau išsaugoti 2 proc. BVP Lietuvos gynybos biudžetui.

Seimo Pirmininkas patikino NATO PA Vicepirmininką, kad Lietuva ir Rusija turi gerus santykius, Rusijai geri santykiai taip pat yra būtini ir jie gali tik pagerėti, kai Lietuva tapsianti Šiaurės Atlanto Sutarties nare. Seimo vadovas pabrėžė, kad Lietuvai būtina Vokietijos parama tiek įgyvendinant strateginį tikslą tapti NATO nare (būti pakviestai 2002 m.), tiek stojant į ES. Aptariant Lietuvos ryšius su Karaliaučiaus sritimi, A.Paulauskas akcentavo, kad Rusija šią sritį tarsi "atrado" iš naujo kai Lietuva pradėjo artėti prie narystės NATO. Lietuvos verslininkai ten investuoja 70 proc. investicijų. Rusija neturinti baimintis kokio nors Karaliaučiaus "izoliavimo", nes šį klausimą galima išspręsti bendruose pokalbiuose su ES, Rusija ir Lietuva.

M.Meckelis akcentavo, kad Baltijos šalių ir šiuo atveju - Lietuvos argumentai dėl stojimo į NATO yra rimti, ir jis jiems visiškai pritariantis.

Lietuvos atstovai trumpai informavo apie sėkmingą pasiruošimą NATO PA sesijai Vilniuje, kuri prasidės gegužės 27 d.

Seimo Pirmininko Artūro Paulausko vadovaujama oficiali delegacija toliau pradėjo susitikimus su stambiausių Bundestago frakcijų vadovais.
Naujausi pakeitimai - 2001 05 09.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas