Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Saksonijos Landtago Pirmininku Erichu Ildgenu

 

 Oficialus Seimo Pirmininko Artūro Paulausko vadovaujamos delegacijos vizitas Vokietijoje tęsiamas susitikimais Saksonijoje, kurių tema yra patirtis reformuojant ekonomiką vienoje Rytų Vokietijos žemėje. Per susitikimą su Saksonijos Landtago Pirmininku Erichu Ildgenu buvo aptarta nuosavybės grąžinimas buvusiems savininkams, privatizavimo raida, įstatymų leidyba ir jų taikymas šiose srityse. Itin daug dėmesio diskusijoje buvo skirta Lietuvos ryšiams su Karaliaučiaus sritimi Europos Sąjungos plėtros kontekste.

Lietuvos parlamentarus domino socialinio teisingumo užtikrinimo garantijos atitinkamoms gyventojų grupėms, atsižvelgiant į tai, kad visoje suvienytoje Vokietijoje visose ūkio srityse yra nustatyti vienodi paramos ir finansavimo standartai. Visi pagrindiniai žemėje taikomi federaliniai įstatymai ir vietiniai įstatymai, susiję su ekonomikos pertvarkymu, buvo priimti prieš 5-7 metus. Saksonijos parlamento vadovas pabrėžė išmanantis naujausią Lietuvos istoriją; jį domino Lietuvos įstatymų leidyba ir privatizavimo raida.

Bendradarbiavimo galimybės buvo aptariamos ir su Landtago Ekonomikos, Darbo, Technologijų ir turizmo komiteto pirmininku Heinzu Lehmannu. Seimo Pirmininkas A.Paulauskas domėjosi nedarbo įveikimo programa ir turizmo išplėtimu visuose Saksonijos regionuose, kuriuose nėra stambių pramonės objektų, ir tuo, kaip yra parengtos šio verslo programos turistams pritraukti. Delegacija įteikė projektų-pasiūlymų paketą bendradarbiauti su Lietuva keturiose – informacinių technologijų, technologinės tekstilės, plastmasės gamybos, elektronikos – srityse. Vokiečiai pažadėjo įdėmiai išnagrinėti šiuos projektus, kaip juos būtų galima plėtoti.

Susitikimai vyksta labai draugiškoje ir geranoriškoje aplinkoje. Ne tiktai Saksonijos žemės politikai rodo pagarbą ir nuoširdumą Lietuvos parlamento vadovui ir delegacijai, bet taip pat gyventojai: prie viešbučio atvykus Seimo Pirmininkui, buvo susirinkusi gausi minia, daug vaikų, sveikinusių Lietuvos parlamentarus.

 

ŽR. NUOTRAUKAS, IŠPLATINTAS ŠĮ RYTĄ („E.ILDGENAS”).

 
Naujausi pakeitimai - 2001 05 08.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas