Lietuvos Respublikos Seimas

Vokietijos Saksonijos žemė pasiūlė Lietuvai savo patirtį kovojant su nedarbu

 

 

Seimo Pirmininko Artūro Paulausko vadovaujama delegacija išvyko pirmojo oficialaus vizito į Vokietijos federacinę respubliką.

Lietuva ir Vokietijos Saksonijos Federacinė žemė stiprins bendradarbiavimą ekonomikos ir socialinių reikalų srityje. Toks susitarimas pasiektas įvykusiame Seimo Pirmininko Artūro Paulausko vadovaujamos delegacijos, kurioje taip pat J. Karosas, G. Kirkilas ir D. Kutraitė-Giedraitienė, susitikime su Saksonijos federalinės žemės Ministru Pirmininku Prof. Dr. Kurtu Biedenkopfu.

Saksonijos Ministras Pirmininkas pasiūlė sudaryti specialias Vokietijos ir Lietuvos pareigūnų grupes, kurios galėtų perteikti Saksonijos patirtį kovojant su nedarbu ir parengti konkrečias užimtumo skatinimo rekomendacijas ir programas.

Seimo Pirmininkas išreiškė norą dar labiau sustiprinti Vokietijos ir Lietuvos verslo ryšius ir pakvietė Saksoniją aktyviau bendradarbiauti su Lietuva.

"Norėtųsi, kad mūsų vizitas paskatintų jūsų verslininkus aktyviai investuoti į Lietuvos ekonomiką", - sakė Artūras Paulauskas.

Susitikime taip pat aptartos Lietuvos euroatlantinės integracijos perspektyvos.

K. Biedenkopfas pabrėžė, kad klausimas dėl ES "turi būti keliamas ne ar, o kaip". Kalbėdamas apie Lietuvos siekį tapti NATO nare, Saksonijos Ministras Pirmininkas pareiškė, jog Vokietija suinteresuota Lietuvos įstojimu į šių šalių grupę.

 
Naujausi pakeitimai - 2001 05 08.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas