Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas per darbo vizitą Latvijoje aplankė Rygos lietuvių vidurinę mokyklą

Pranešimas VIR iš Rygos

2001 04 21

Po susitikimo su Latvijos vyriausybės vadovu apie konkrečius tarpusavio ekonominio bendradarbiavimo klausimus Seimo Pirmininkas per darbo vizitą Latvijoje aplankė Rygos lietuvių vidurinę mokyklą, veikiančią nuo 1991 m.

(Kaip žinoma dar nuo XIX a. pab.-XX a pr. Ryga buvo vienas iš lietuvių bendruomenės svetur gyvenimo centrų).

Mokykloje, kurią aplankė Lietuvos parlamento vadovas, dirba 25 mokytojai, mokosi 140 moksleivių. Rygos merija skyrė 165 000 LVL, Lietuvos vyriausybė – 2000-2002 m. 300 000 Lt. Ši mokykla yra valstybinė, mokymas vyksta valstybine latvių kalba. Dalis dalykų (20-50 proc. dėstoma ir lietuvių kalba).

Atsižvelgęs, kad tai vienintelė lietuvių vidurinė mokymo įstaiga Latvijoje, Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad turi būti įgyvendinamas strateginis tikslas paversti ją ne tik pavyzdine ir prestižine, kurioje galėtų mokytis atvykę vaikai iš kitų Latvijos regionų, bet ir Lietuvių kultūros centru, puoselėjančiu lietuvybę.

Seimo Pirmininkas apibūdino mokyklos išlaikymą kaip itin gerą dviejų valstybių konkretaus bendradarbiavimo ir sutarimo pavyzdį. Jis išreiškė vilties, kad Latvijos Vyriausybė ir toliau skirs šiai mokyklai būtinam išlaikymui bent pusę reikalingų lėšų.

Direktorės Aldonos Treija parlamento vadovas teiravosi apie būtiniausią papildomą paramą.

 

Seimo Pirmininkas A.Paulauskas ir per ankstesnius užsienio vizitus programose įtraukia susitikimus su lietuvių bendruomenės atstovais (tiek Jungtinėje Karalystėje sausio mėn., tiek Lenkijoje kovo mėn.).
Naujausi pakeitimai - 2001 04 20.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas