Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas ir delegacijos nariai Algirdas Kunčinas bei Audrius Klišonis kalbėjosi su Latvijos Respublikos Gynybos ministru Girčiu Valdžiu Kristovskiu.

Pranešimas VIR 2001 m. balandžio 20 d.

Vienos dienos darbo vizito Rygoje metu Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas ir delegacijos nariai Algirdas Kunčinas bei Audrius Klišonis tarp kitų susitikimų kalbėjosi su Latvijos Respublikos Gynybos ministru Girčiu Valdžiu Kristovskiu.

Pokalbio dalyviai sutarė, kad NATO Parlamentinės Asamblėjos sesija Vilniuje yra svarbus renginys ne tik Lietuvai, bet apskritai visoms Baltijos valstybėms, kaip dar vienas svarus argumentas įgyvendinti saugumą ir užtikrinti demokratiją šiame regione ir pasaulyje bei pasiekti strateginius užsienio politikos tikslus ir aktyviai plėtoti parlamentinį NATO valstybių bendradarbiavimą.

Latvijos gynybos ministras, pabrėždamas, jog mūsų šalių tikslai yra bendri, pripažino, kad Latvija atsilieka nuo Lietuvos lėšų skyrimo gynybai.

Buvo konstatuota, kad bendras BALTRON jūrų pajėgų dalinys – tai akivaizdus patikimų sąjungininkų bendradarbiavimo pavyzdys, kurie pasiruošę bet kada prisijungti prie NATO pajėgų.

Lietuvos parlamentarai ir Latvijos gynybos ministras sutarė, kad santykiai su Rusija negali ir neturi būti supriešinami su valstybių saugumo strategija, su būsima naryste Šiaurės Atlanto Aljanse.

Seimo nariai Algirdas Kunčinas ir Lietuvos delegacijos Baltijos Asamblėjoje vadovas Audrius Klišonis pabrėžė, kad, kai Lenkija buvo priimta į NATO, tai Lietuvos gyventojams nulėmė tik geresnę ekonominio ir demokratinio stabilumo kaimynystę, nes buvo įgyta akivaizdi strateginė parama. Tai akcentuota atsakyme į Latvių savotišką „baiminimąsi“, kad vienos Baltijos valstybės priėmimas į NATO būtų lengviausias šios organizacijos plėtimo būdas.

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas reziumavo, kad būsime laimingi, kai ekonominio ir politinio saugumo tikslą ateityje pasieksime kartu.
Naujausi pakeitimai - 2001 04 20.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas