Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas Salotės - Grenstalės pasienyje domėjosi problemomis, kurias konkrečiai aptars Rygoje

Pranešimas VIR

2001 04 19

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas ir delegacija, vykdami vienos dienos darbo vizito į Latviją, sustojo Saločių - Grenstalės pasienyje. Tai moderniausia sienos perėja, kuri, tačiau, nėra iki galo išplėsta ir dalį patalpų, kainuojančių 400 000 Lt per metus, Lietuva nuomoja iš Latvijos, o tai viena iš riboto pralaidumo priežasčių. Pastebėta, kad šiuo metu per perėją daugėja krovinių pervežimų, mažėja autobusų.

Be pokalbio su pareigūnais - muitininkais ir pasieniečiais, Seimo Pirmininkas taip pat kalbėjosi su krovininių automobilių vairuotojais lietuviais, įvažiuojančiais į Lietuvą. A.Paulauskas teiravosi, kaip ilgai tenka stovėti eilėse. Pasak vairuotojų, keičiantis pamainoms tenka laukti iki 8 - 9 valandų. Delegacijos nariai juos pasitikusio Muitinės departamento direktoriaus Valerijono Valicko teiravosi, kaip įrengtos kitos pasienio perėjos.

Seimo Pirmininkas lankėsi šioje perėjoje turėdamas tikslą tiesiogiai patikrinti klausimus, kuriuos galėtų konkrečiai aptarti Rygoje politinių susitikimų metu. Lietuvos ir Latvijos pasienio problemos svarbios tuo aspektu, jog Lietuva šiuo metu daugiausia eksportuoja į Latviją, todėl, A.Paulausko nuomone, čia turėtų būti naikinamos bet kokios kliūtys.

Lietuvos parlamento vadovą domino ir Baltijos tranzito procedūros taikymas: galimybės kuo sparčiau derintis prie Europos Sąjungos standartų, kai kroviniai gabenami be tarpinių muitinių: pasinaudojant informacinėmis technologijomis Latvijoje paradėta procedūra galėtų būti baigta Estijoje.

Seimo Pirmininką A.Paulauską bei Lietuvos delegacijos Baltijos Asamblėjoje vadovą Audrių Klišonį taip pat domino galimybės panaikinti veikiančius Lietuvos ir Latvijos pasienio postus anksčiau nei per penkerius metus.

Grenstalėje Lietuvos parlamentarus pasitiko Latvijos Respublikos ambasadorė Lietuvoje Maira Mora.
Naujausi pakeitimai - 2001 04 20.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas