Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitiko su Lenkijos Respublikos užsienio reikalų ministru Wladyslawu Bartoszewskiu

Šiandien Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitiko su Lenkijos Respublikos užsienio reikalų ministru Wladyslawu Bartoszewskiu. Svečias informavo Seimo Pirmininką apie savo pokalbį su NATO Generaliniu Sekretoriumi Georgu Robertsonu Vašingtone (JAV), kurio metu NATO vadovas labai palankiai įvertino Lietuvos galimybes siekiant narystės Aljanse.

Lenkijos užsienio reikalų ministras akcentavo, kad saugumo klausimas šiuo metu yra pats svarbiausias abiem šalims, dėl ko šioje srityje reikia veikti labai vieningai, bendradarbiavimas turėtų vykti aukščiausiame politiniame lygyje. Jis patikino, kad dabar viena iš Lenkijos diplomatų užduočių - parodyti, kad Lenkija turi bendrų interesų su visomis kaimyninėmis, ypatingai su Baltijos, valstybėmis. W. Bartoszewskis pažymėjo, kad šiais metais Baltijos šalyse bus pakeisti visi Lenkijai atstovaujantys ambasadoriai.

Seimo vadovas padėkojo Lenkijos užsienio reikalų ministrui už paramą siekiant svarbiausių Lietuvai tikslų. A. Paulauskas, primindamas, kad dabartiniame Seime yra net šeši lenkų tautybės parlamentarai, teigė, jog pastaruoju metu galima kalbėti apie pasikeitusį Lietuvos ir Lenkijos santykių klimatą. Pasak jo, abiejų šalių bendrumą parodo ir tai, kad šiemet bus švenčiamos 210-osios Respublikos Konstitucijos metinės.

Seimo Pirmininkas A. Paulauskas susitikime svečio teiravosi dėl galimybių greičiau modernizuoti "Via Baltika" magistralės atkarpą nuo Lietuvos pasienio iki Varšuvos. W. Bartoszewskis, pripažindamas esamą Lenkijos kelių problemą, pažadėjo artimiausiu metu šį klausimą aptarti su Lenkijos transporto ministru.

 

 
Naujausi pakeitimai - 2001 04 19.   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas