Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas šiandien susitiko su Ispanijos Karalystės užsienio reikalų ministru Chosepu Pikė

Pranešimas VIR

2001 04 19

 

 

Parlamento vadovas pasveikino svečią apsilankius Seime ir pažymėjo, kad Lietuvos parlamentarai yra pasiruošę plėtoti aktyvų bendradarbiavimą su kolegomis Ispanijoje. A.Paulauską domino Ispanijos patirtis nacionalinių įstatymų derinimo su Europos teise bei svarbių pramonės objektų privatizavimo temos, juolab, kad Ispanijai pavyko sėkmingai privatizuoti geležinkelius bei kitus objektus. Jis taip pat pabrėžė, kad Lietuva nuosekliai siekia strateginių tikslų - narystės ES ir NATO, bei informavo apie aktyvų Seimo pasirengimą NATO Parlamentinės Asamblėjos sesijai.

Ch.Pikė pasidžiaugė, kad politiniai šalių santykiai yra puikūs, tačiau reikia dėti daugiau pastangų, kad tą patį būtų galima pasakyti ir apie ekonominį bendradarbiavimą. Ispanijos Karalystės užsienio reikalų ministras pažymėjo, kad šalis šiuo metu intensyviai ruošiasi pirmininkavimui ES (Ispanija pirmininkaus 2002 m. I pusmetį). Svečias sakė teigiamai vertinąs Lietuvos laimėjimus siekiant narystės ES ir pabrėžė, kad Ispanija, pirmininkavimo metu, sieks užbaigti derybas su kuo daugiau šalių kandidačių. Jis taip pat akcentavo esminį parlamento vaidmenį - teisės dokumentų harmonizavimą. Pasak ministro, Ispanijos visuomenė taip pat pasisako už ES plėtrą. "Europos Sąjunga nėra rizika ar grėsmė, tai - atsiveriančios galimybės: ekonominė pažanga, socialinis teisingumas bei valstybės atvirumas, neprarandant tautos tapatybės", sakė Ch.Pikė.

Apibendrindamas susitikimo temas, Seimo Pirmininkas A.Paulauskas paskatino užsienio reikalų ministrą, kuo greičiau atidaryti Ispanijos Karalystės ambasadą Lietuvoje. Ch.Pikė sakė, kad vasaros pradžioje vizito į Lietuvą atvyksiąs Ispanijos Ministras Pirmininkas galbūt praneš gerą žinią dėl šio A.Paulausko pasiūlymo.
Naujausi pakeitimai - 2001 04 19.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas