Lietuvos Respublikos Seimas

Dėl išvažiuojamojo posėdžio į Marijampolės apskritį rezultatų

SPRENDIMAS

2001 04 09 Nr. 4

Dėl išvažiuojamojo posėdžio į

Marijampolės apskritį rezultatų

 

Komitetas, išvažiuojamojo posėdžio Marijampolės apskrityje metu aplankęs apskrities ir savivaldybių ligonines bei pirminės sveikatos priežiūros įstaigas ir išklausęs informaciją bei pastabas ir pasiūlymus dėl apskrities sveikatos priežiūros įstaigų restruktūrizacijos plano, nutaria:

1. Siūlyti Marijampolės apskrities viršininko administracijai patobulinti apskrities sveikatos priežiūros įstaigų restruktūrizacijos planą, numatyti konkretų būsimą sveikatos priežiūros įstaigų ir jų teikiamų paslaugų išdėstymą bei pateikti šio plano ekonominį, socialinį ir medicininį pagrindimą, suderinti planą su apskrities savivaldybėmis, Marijampolės TLK ir pateikti patobulintą plano variantą Sveikatos apsaugos ministerijai ir Komitetui iki 2001 m. birželio 1 d.

2. Siūlyti Sveikatos apsaugos ir Ūkio ministerijoms kartu su Marijampolės apskrities viršininko administracija apsvarstyti galimybes numatyti lėšas 2001 –2003m. valstybės investicijų programoje Marijampolės apskrities ligoninės renovacijai.

3. Siūlyti SAM kartu su Kalvarijos bei Kazlų Rūdos savivaldybėmis bei Marijampolės viršininko administracija apsvarstyti Kalvarijos ir Kazlų Rūdos savivaldybių ligoninių teikiamų antrinės sveikatos priežiūros paslaugų tolesnio teikimo šiose ligoninėse galimybes ir pateikti atitinkamus pasiūlymus apskrities sveikatos priežiūros įstaigų restruktūrizavimo planui bei informuoti Komitetą.

4. Siūlyti Marijampolės TLK sutartis su sveikatos priežiūros įstaigomis dėl jų teikiamų paslaugų finansavimo 2001 metams sudaryti vadovaujantis 2000 metų sutartimis ir atitinkamais Privalomojo sveikatos draudimo tarybos sprendimais, o 2002 metų sutartis rengti atsižvelgiant į apskrities sveikatos priežiūros įstaigų restruktūrizavimo planą.

5. Siūlyti Valstybinei ligonių kasai ir teritorinėms ligonių kasoms sudaryti sutartis tik su tais privačiais BPG kabinetais ar kitomis privačiomis pirminės sveikatos priežiūros įstaigomis, kurios turi atitinkamos savivaldybės mero rekomendaciją ar leidimą dėl šios įstaigos steigimo ar sutarties su TLK sudarymo.

6. Siūlyti Valstybinei ligonių kasai, Sveikatos apsaugos ministerijai ir Privalomojo sveikatos draudimo tarybai kartu su Lietuvos savivaldybių asociacija apsvarstyti ir atitinkamais sprendimais ar teisės aktais reglamentuoti priemones, kad bendrosios praktikos gydytojai pagal savo kompetenciją užtikrintų būtinosios medicinos pagalbos teikimą gyventojams visą parą.

 

 

Komiteto pirmininkas Kęstutis Kuzmickas
Naujausi pakeitimai - 2001 04 10.
Virginija Šukaitienė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo komitetai  >   Sveikatos reikalų komitetas  >   Parlamentinė kontrolė  >   2001 metai parlamentinė kontrolė

LR Seimas