Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas Artūro Paulausko susitikimas su Kazachstano Respublikos Prezidentu Nursultanu Nazarbajevu

Seimo Pirmininko atstovo spaudai

Pranešimas

2001 04 05

 

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitiko su Lietuvoje viešinčiu Kazachstano Respublikos Prezidentu Nursultanu Nazarbajevu

 

Šiandien Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitiko su Kazachstano Respublikos Prezidentu Nursultanu Nazarbajevu ir jo vadovaujama delegacija. Susitikimo metu buvo pasidžiaugta vis aktyvesniais šalių tarpusavio santykiais, aptartos galimybės plėtoti tarpparlamentinį ir ekonominį Lietuvos bei Kazachstano bendradarbiavimą. Buvo pažymėta, kad prie to žymiai prisidėjo ir neseniai vykęs Kazachstano Mažiliso Pirmininko Žarmachano Tujakbajaus vizitas Lietuvoje bei tuomet pasirašyta parlamentų bendradarbiavimo sutartis.

“Lietuva visada buvo suinteresuota politinio ir ekonominio bendradarbiavimo su Kazachstanu perspektyvomis. Esu įsitikinęs, kad turime bendrai ieškoti būdų, kaip galima būtų skatinti mūsų verslininkų tarpusavio santykius, ieškoti naujų investicinių projektų ekonomikos srityje,”- susitikimo metu sakė A.Paulauskas.

Seimo Pirmininkas ir Kazachstano Prezidentas aptarė aktualius šalių pramonės, žemės ūkio vystymo klausimus, kalbėjo apie pastaraisiais metais didėjantį tranzitinių Kazachstano krovinių srautą per Klaipėdos uostą. A.Paulauskas išreiškė viltį, kad Kazachstanas pastaraisiais metais nuolat didindamas naftos gavybą ir ieškodamas būdų, kaip geriausiomis sąlygomis ją eksportuoti į Vakarus, pripažins Lietuvą kaip palankų ir patikimą partnerį.

Seimo Pirmininkas padėkojo Nursultanui Nazarbajevui už jo atvežtą ir Lietuvai perduotą medžiagą apie Kazachstano teritorijoje kalėjusius Lietuvos politinius kalinius ir tremtinius.

Po susitikimo Kazachstano Prezidentas pasirašė Seimo svečių knygoje, parlamentarams pasakė kalbą Seimo posėdžių salėje ir kartu su A.Paulausku atidarė fotografijų parodą, skirtą Kazachstano Respublikos nepriklausomybės dešimtmečiui.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Vytautas Makauskas
Naujausi pakeitimai - 2001 04 05.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas