Lietuvos Respublikos Seimas

Lietuvos parlamento vadovo kalba"Kazachstano vaizdų" parodos atidaryme

Pranešimas VIR

2001 04 05

Kazachstano Prezidentas N.Nazarbajevas ir Seimo Pirmininkas A.Paulauskas Seime atidarė "Kazachstano vaizdų" parodą.

Lietuvos parlamento vadovas pasakė:

Jūsų Ekscelencija Kazachstano Respublikos Prezidente,

Ponios ir ponai,

Noriu pasveikinti Jus ir Jūsų vadovaujamą delegaciją atvykus į Lietuvą ir Lietuvos Respublikos Seimą, kuris naujausios istorijos buvo pavadintas "Lietuvos širdimi", o iš tikrųjų - tai mūsų demokratijos centras.

Tradicija rengti parodas suteikia galimybę mūsų parlamentarams ir Seimo lankytojams geriau pažinti svečių kraštą ir kiekvienam vizitui suteikti įvairiapusišką kontekstą bei sudaro geresnes prielaidas nuoširdesniems politikų susitikimams, tautų pažinimui, dalytis demokratijos teikiamais laimėjimais ir patirtimi.

Ekscelencija Prezidente, esu įsitikinęs, kad Jūsų vizitas ir susitikimai padės rimtą pagrindą dar glaudesniam dialogui tarp Lietuvos ir Kazachstano.

Mūsų šalims einant reformų ir permainų keliu, jau kuris laikas mes dalijamės patyrimu. Norėtume, kad ir mūsų politikų bei pareigūnų pokalbiai įgytų nuolatinių konsultacijų pobūdį.

Tai buvau paminėjęs ir Lietuvoje viešėjusiam Kazachstano Mažiliso Pirmininkui žiemą. Dabar Lietuvoje prasidėjo pavasaris, o kazachų tauta sutiko Naujuosius Metus. Žinau, kad ir šioje parodoje, atspindinčioje Kazachstano vaizdus ir tradicijas, yra ir šios - Nauryz - šventės akimirkų.

Gamtos atgimimą galima palyginti su gerais poslinkiais, plėtojant mūsų šalių ryšius. Lietuvai tai yra svarbu, nes šioje šalyje susieina daug kelių - iš Šiaurės, Pietų, Rytų ir Vakarų. Norėtume pasiekti, kad kelias iš Rytų taip pat būtų dvipusis ne tik politine, bet ir ekonomine, ir kultūros prasme.

Lietuvos Seimo vardu sveikinu atidarant šią parodą Ekscelenciją Kazachstano Respublikos Prezidentą, Kazachstano Respublikos Ministrus, Ambasadorių ir Seimo svečius bei linkiu, kad mūsų dvišaliai santykiai būtų naudingi. O jie tikrai bus naudingi, jei dirbsime ta linkme. Juk taip sako ir Jūsų minėta Kazachų patarlė, “gerovės ištakos – darbe.”

Tada, teigdami, kad Lietuvą ir Kazachstaną skiria didžiulis atstumas, galėsime pasigirti, kad jis lengvai įveikiamas.
Naujausi pakeitimai - 2001 04 05.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Seimo Pirmininko kalbos

LR Seimas