Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Austrijos Užsienio reikalų ministre

 

 

2001 m. balandžio 4 d.

Šiandien Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitiko su Austrijos Užsienio reikalų ministre Benita Ferrero-Waldner. Susitikime daugiausiai dėmesio buvo skirta Europos Sąjungos plėtros perspektyvoms. Austrija yra tarp tų šalių, kurios mano, jog laisvos darbo jėgos judėjimo sutarčiai turėtų būti taikomas ilgesnis – iki 7 metų pereinamasis laikotarpis. Benita Ferrero-Waldner pažymėjo, kad Austrijos visuomenė nerimauja dėl galimo didelio imigrantų antplūdžio atidarius sienas. A.Paulauskas sakė, kad natūralu, jog kiekvienos šalies derybų tikslas – pasiekti palankiausius sprendimus dėl pereinamųjų laikotarpių terminų, tačiau, jo manymu, vienas iš fundamentaliausių Europos Sąjungos principų - laisvas darbo jėgos judėjimas - turėtų būti taikomas Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare.

Susitikime buvo kalbėta ir apie Ignalinos atominės jėgainės uždarymą. A.Paulauskas pabrėžė, kad šiame kontekste labai svarbu kalbėti ir apie IAE uždarymo finansavimą, nes Lietuva viena nepajėgi to padaryti.

Seimo Pirmininkas ir B. Ferrero-Waldner išreiškė viltį, kad abiejų šalių santykių tolesnį palankų vystymąsi ir įvairių klausimų bendrą sprendimą skatins aktyvi Lietuvos ir Austrijos tarpparlamentinių ryšių grupių veikla.

A.Paulauskas padėkojo B. Ferrero-Waldner už Austrijos poziciją išmokėti kompensacijas Lietuvos piliečiams už priverstinius darbus Austrijos teritorijoje betarpiškai mūsų šaliai, o ne per trečiųjų šalių fondus.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Vytautas Makauskas

 

 

 

 

 

 
Naujausi pakeitimai - 2001 04 04.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas