Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitiko su bankrutavusios UAB "Inkaro avalynės" darbuotojais

Šiandien Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitiko su bankrutavusios UAB "Inkaro avalynės" darbuotojais.

UAB "Inkaro avalynės" atstovų pagrindinis reikalavimas buvo, kad už neseniai parduotą bendrovei priklausiusį pastatą gauti 1,2 milijono litų atitektų ne Turto bankui (kuris šiais pinigais dengtų valstybės vidaus skolas), o būtų panaudoti atsiskaitant su buvusiais UAB "Inkaro avalynė" darbuotojais.

Susitikime dalyvavusių Ūkio ministerijos pareigūnų teigimu, taip padaryti pagal įstatymus negalima, kadangi Turto bankui šis pastatas buvo perduotas kaip 1998 m. bankrutavusio Lietuvos valstybinio komercinio banko, kuriam minėtas pastatas buvo užstatytas imant paskolas, turtas.

Seimo Pirmininkas A. Paulauskas kitą savaitę su Turto banko vadovu aptars teisines galimybes patenkinti darbuotojų reikalavimus. Pasak jo, nagrinėjant šią problemą, ypatingai svarbu atsižvelgti į žmogiškąjį veiksnį.

Jis taip pat sakė pasidomėsiąs, kodėl taip ilgai atitinkamos valstybinės institucijos sprendžia, kam priklauso likusi pagaminta avalynė, kurią pardavus būtų galima padengti dalį neišmokėto darbo užmokesčio.

A. Paulauskas pabrėžė, kad po ankstesnio valdymo paveldėjus sudėtingą situaciją šalies įmonėse, nebaigtas bankrotų procedūras, iš naujos valdžios nuolat reikalaujama daryti išimtis įstatymams, o tokie precedentai situaciją padaro dar sudėtingesne, sukelia dar didesnį nepasitenkinimą tai tarp vienų, tai tarp kitų nukentėjusių.

Susitikime dalyvavo Ūkio viceministras Gediminas Rainys, Įmonių bankroto valdymo departamento prie Ūkio ministerijos Įmonių bankroto skyriaus viršininko pavaduotoja Dalia Sukiasianienė, Seimo narys Algirdas Saudargas, Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras G.Jasaitis, Seimo ekonomikos komiteto pirmininkas Viktoras Uspaskich ir kiti.
Naujausi pakeitimai - 2001 03 22.   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas