Lietuvos Respublikos Seimas

Per susitikimą su Lenkijos Ministru Pirmininku Jerzy Buzeku Lietuvos Respublikos Seimo vadovas išgirdo, kad jokių esminių problemų ar kliūčių tarp Lietuvos ir Lenkijos plėtoti aktyvų bendradarbiavimą nėra.

2001 m. kovo 15 d.

Seimo Pirmininkas aptarė ekonominio bendradarbiavimo skatinimo aspektus, tarp jų – kaip skatinti verslo investicijas.

Lenkijos Užsienio reikalų ministras Wladyslawas Bartoszewskis pabrėžė Lenkijos partnerystės su Lietuva išskirtinumą ir išreiškė džiaugsmą dėl galimybės susitikti su Lietuvos parlamento vadovu, kadangi pats yra senatorius ir didelis parlamentarizmo šalininkas: „Man akivaizdu, kad mes jus visur ir visada remsime kaip ir dėl narystės NATO, taip ir kituose tarptautiniuose reikaluose. Mūsų Lietuvos partneriai turi žinoti: mes niekada neturėsime jums jokių pretenzijų ir pasiryžę bendradarbiauti“, teigė W. Bartoszewskis.

Lenkijos užsienio reikalų ministras, sužinojęs apie A.Paulausko iškeltą Varšuvoje trišalio – Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos parlamentų vadovų susitikimo idėją dėl bendradarbiavimo su Karaliaučiaus sritimi ES plėtros kontekste, pabrėžė, kad Rusija turinti atsižvelgti į teisines pasekmes, Lietuvai ir Lenkijai įgyvendinant ES plėtros nuostatas.

A.Paulauskas pabrėžė, kad intensyvi parama Lietuvai dėl narystės NATO itin svarbi dabar, iki 2002 metų, nes būtent tuo metu mūsų valstybė tikisi pakvietimo į Šiaurės Atlanto Aljansą.

Išsamiau iš Varšuvos tel. 829905147
Naujausi pakeitimai - 2001 03 16.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas