Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitiko su Lenkijos Seimo Maršalu Maciejumi Płażyńskiu

Pranešimas VIR

2001 03 15

Šiandien, pirmąją oficialaus vizito dieną Lenkijos Respublikoje, Lietuvos Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas per susitikimą su Lenkijos Seimo Maršalu Maciejumi Płażyńskiu pabrėžė dvišalių santykių intensyvumą, padėkojo už nuoseklią Lenkijos paramą, įgyvendinant strateginius užsienio politikos tikslus siekiant narystės NATO ir ES.

Per susitikimą buvo aptariamas įstatymų derinimas su ES teise, Lenkijos parlamento patirtis itin sparčiai harmonizuojant teisės aktus.

Iškėlęs regioninio stabilumo temą ir parlamentarų įtaką jį užtikrinant, A.Paulauskas pateikė iniciatyvą surengti trišalį - Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos valstybių parlamentų vadovų susitikimą, kuriame būtų galimybė aptarti Karaliaučiaus srities perspektyvas Europos Sąjungos kontekste. Pasak A.Paulausko, Kaliningrado sritis neturi tapti "Achilo kulnu" plečiant ES.

Lenkijos Seimo Maršalas Maciejus Płażyńskis pritarė šiai pozicijai ir palankiai priėmė Artūro Paulausko pasiūlymą, manydamas, kad galės jį aptarti ir su RF Dūmos vadovu per būsimą susitikimą Varšuvoje.

Lietuvos Seimo Pirmininką taip pat domino ir žemės pardavimo užsieniečiams problema; kaip šis klausimas išspręstas Lenkijos valstybėje.

Išsamiau Varšuvoje tel.:

8 299 05 147
Naujausi pakeitimai - 2001 03 15.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas