Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitiko su Vokietijos Federacinės Respublikos federaliniu vidaus reikalų ministru Otto Schily

Seimo Pirmininko atstovo spaudai

Pranešimas

2001 02 23

 

Susitikimo metu Artūras Paulauskas pabrėžė, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Vokietijos Federacinės Respublikos Vyriausybės sutartis dėl bendradarbiavimo kovojant su organizuotu nusikalstamumu, terorizmu ir kitais sunkiais nusikaltimais yra labai svarbi abiem šalims.

“Ji suteiks dar platesnes galimybes ir aiškiau reglamentuos bendradarbiavimą tarp abiejų valstybių. Sutartis reikšminga Lietuvai ir integracijos į Europos Sąjunga kontekste. Mūsų šaliai siekiant narystės Europos bendrijoje, kova su korupcija ir organizuotu nusikalstamumu yra vienas iš prioritetinių uždavinių,” – sakė Seimo Pirmininkas.

Susitikimo dalyviai pabrėžė, kad Lietuvos ir Vokietijos teisėsaugininkų bendradarbiavimas buvo sklandus ir iki šios dienos sutarties pasirašymo. A.Paulauskas atkreipė dėmesį, kad Vokietijos parama davė akivaizdžius rezultatus Lietuvai kovojant su nelegaliais migrantais. “ Šiuo metu galime pasidžiaugti, kad nelegalių migrantų srautas vien per pastaruosius porą metų Lietuvoje sumažėjo net penkis kartus – nuo penkių šimtų sulaikytųjų 1998 m. iki šimto – 2000 m.” – sakė A.Paulauskas.

Susitikime buvo konkrečiau aptartos Lietuvos bei Vokietijos teisėsaugininkų bendradarbiavimo perspektyvos kovojant su nusikalstama prekyba žmonėmis, galimybės keistis patirtimi rengiantis priimti liudininkų apsaugos įstatymą.

Po susitikimo Lietuvos Vidaus reikalų ministras Vytautas Markevičius ir Vokietijos Federacinės Respublikos federalinis vidaus reikalų ministras Otto Schily pasirašė Vyriausybinę sutartį dėl bendradarbiavimo kovojant su organizuotu nusikalstamumu, terorizmu ir kitais sunkiais nusikaltimais.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Vytautas Makauskas

39 63 62
Naujausi pakeitimai - 2001 02 23.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas