Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas lankėsi Vilniaus Universitetinėje ligoninėje Santariškių klinikos

Seimo Pirmininkas lankėsi Vilniaus Universitetinėje ligoninėje Santariškių klinikos

Artūro Paulausko susitikime su klinikų vadovais dalyvavo ir Seimo kultūros, mokslo ir švietimo komiteto pirmininkas Rolandas Pavilionis, Sveikatos apsaugos ministras Vinsas Janušonis bei Švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius.

“ Santariškių klinikos visuomet garsėjo aukšta medicinos kultūra ir puikios kvalifikacijos specialistais. ” Sakė A.Paulauskas. “ Pokalbiai čia visuomet vyksta dalykiškai, ramiai ir labai aiškiai žinant “kuriuos taškus reikia spausti”, kad problemos su kuriomis susiduria medikai, būtų kuo greičiau sprendžiamos. Šiuo metu pats gyvenimas verčia spartinti struktūrines medicinos reformas, nes kitaip ir toliau šildysime tuščius pastatus vietoj to, kad racionaliai panaudotume tas lėšas, kurios skirtos sveikatos apsaugai

Vilniaus Universitetinės Santariškių ligoninės generalinis direktorius profesorius Antanas Vinkus trumpai supažindino su ligoninės struktūra, jos veikla ir labiausiai rūpimomis klinikų bei medikų bendruomenės problemomis. Aktualiausios jų – tai dabar veikianti ligonių kvotų tvarka, kuri medicinos įstaigos darbuotojus verčia sukti galvą ne kaip geriau gydyti ligonius, o kaip atstumti kuo daugiau besikreipiančiųjų, stengiantis “sutilpti” į nustatytas kvotas. Tokia tvarka varo klinikas į bankrotą, nes, net ir mažinant pacientų skaičių, suteiktų paslaugų kaina 2000 metais viršijo planuotas išlaidas apie 4,5 milijonų litų. Ekonominė logika verstų uždaryti nuostolingai veikiančias pačias nerentabiliausias – širdies ir pilvo chirurgijos – klinikas, tačiau medikai sunkiai suvokia kaip moderni, visame pasaulyje garsėjanti savo profesūra, ligoninė galėtų dirbti be tokių svarbių padalinių.

Susitikime buvo kalbama ir apie tai, kad vidutinis medikų atlyginimas šiuo metu yra mažesni nei šalies vidutinis darbo užmokestis, o kvalifikuoti Santariškių ligoninės specialistai – profesoriai, docentai - savo mokslinį darbą dirba už tai papildomai negaudami nė cento.

Seimo Pirmininkas, Sveikatos ir Švietimo ministrai pažadėjo atkreipti dėmesį į medikų išsakytas problemas ir ieškoti būdų jas bendrai spręsti.

Po susitikimo su klinikų vadovais, Seimo Pirmininkas apžiūrėjo širdies aritmijų rentgeno operacines, kardiochirurginės reanimacijos, bendrosios reanimacijos, hematologijos ir kaulų čiulpų transplantacijos skyrius.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Vytautas Makauskas
Naujausi pakeitimai - 2001 02 12.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas