Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) Generalinio direktoriaus pavaduotoju P.H.Ravier

Seimo Pirmininko atstovo spaudai

Pranešimas

2001 01 29

Šįryt Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas darbo pusryčių susitiko su Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) Generalinio direktoriaus pavaduotoju P.H.Ravier. Susitikime dalyvavo PPO delegacijos nariai, Seimo komitetų pirmininkai bei Užsienio reikalų ministerijos atstovai.

Seimo Pirmininkas pažymėjo, kad PPO Generalinė Taryba patvirtinusi Lietuvos derybų dėl narystės šioje organizacijoje rezultatus, pripažįsta Lietuvos atliktas reformas ir mūsų valstybės pasiekimus, kuriant modernų užsienio prekybos režimą. Siekiant užbaigti stojimo procesą į Pasaulio prekybos organizaciją, Lietuvos Respublikos Seimas turės ratifikuoti PPO bazines sutartis, Lietuvos derybų rezultatus bei prisiimtus įsipareigojimus. Tai bus vienas svarbiausių Seimo pavasario sesijos darbų Lietuvai siekiant tapti tikrąja Pasaulio prekybos organizacijos nare.

“Esu įsitikinęs, kad Lietuvos narystė PPO, kurios veikla grindžiama skaidrumo principu ir aiškiomis taisyklėmis, užtikrins mūsų šalies lygiavertį dalyvavimą pasaulio prekybos sistemoje, o mūsų įmonėms ir kitiems ūkio subjektams leis pasiekti geriausių rezultatų.” – sakė A.Paulauskas. Jis pažymėjo, kad labai svarbu informuoti visuomenę apie visus narystės PPO aspektus.

Pasaulio prekybos organizacijos Generalinio direktoriaus pavaduotojas P.H.Ravier pabrėžė, kad pagrindinis jo atstovaujamos organizacijos uždavinys yra sukurti taisykles, užtikrinančias lygias didžiųjų ir mažų valstybių teises tarptautinėje prekyboje. “ Jei tokių taisyklių nebūtų, šiuolaikinėje globalioje rinkoje galiotų džiunglių įstatymai – laimėtų tik didžiausi ir stipriausi.” – sakė P.H.Ravier. Jis pažymėjo, kad pagrindiniai principai, kuriais remiasi PPO, yra jos narių lygiateisiškumo, didžiausio palankumo ir nediskriminavimo užtikrinimas.

Šiandien Seime prasidėjo seminaras “ Lietuvos stojimas į PPO: pasiekti rezultatai ir narystės nauda”, kuriame kalbėjo ir A.Paulauskas bei P.H.Ravier.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Vytautas Makauskas
Naujausi pakeitimai - 2001 01 30.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas