Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas prašo konkrečių rezultatų rezonansinėse Panevėžio nusikaltimų bylose

Seimo Pirmininko atstovo spaudai

Pranešimas

2001 01 26

Seimo Pirmininkas sukvietęs teisėsaugos institucijų vadovus, Seimo ir Vyriausybės atstovus, prašė informuoti kaip įgyvendinamos išvados, kurias jau daugiau nei prieš mėnesį pateikė Seimo komisija tyrusi nusikalstamumo Panevėžyje priežastis. “ Seimas jums suformulavo užduotis ir sieks, kad jos būtų įgyvendintos. Kito kelio nėra. “ – pabrėžė Artūras Paulauskas kreipdamasis į teisėsaugos pareigūnus. “ Iki šiol visuomenė negauna atsakymo į klausimą kas Panevėžyje nužudė tris pareigūnus. Galima be galo kalbėti kiek daug yra daroma ir kiek daug priimta nutarimų, bet mums svarbiausias yra rezultatas – reikia tuos nusikaltimus išaiškinti. Tik tokiu būdu galite atgauti žmonių pasitikėjimą.”

Generalinis prokuroras Antanas Klimavičius pritarė, kad šiuo metu juntamas visuomenės nepasitikėjimas teisėsaugos pareigūnais ir norėdamos jį atkovoti, visos institucijos turi dirbti bendrai - nepaisydamos vien tik savo žinybinių interesų ar munduro garbės. Jis informavo, kad jau baigtas ruošti susitarimo projektas dėl operatyvinės veiklos subjektų bendradarbiavimo ir operatyvinės veiklos koordinavimo. Toks teisėsaugos institucijų pasirašytas dokumentas leis tiksliau atskirti tarnybų kompetencijos ribas, nustatys bendrų operacijų vykdymo principus, padės išvengti veiklos dubliavimosi ir sudarys sąlygas aktyviau kovoti su nusikalstamumu.

Kad žinyboms būtina glaudžiau bendradarbiauti pritarė ir pasitarime kalbėję Vidaus reikalų ministras Vytautas Markevičius bei Valstybės saugumo departamento direktorius Mečys Laurinkus. Pastarasis atkreipė dėmesį ir į tai, kad dėl skurdaus finansavimo, prastos techninės bazės ir nuolatinės pareigūnų kaitos operatyvinės tarnybos neretai tiesiog neturi informacijos, kuria galėtų dalintis.

Dauguma pasitarimo prelegentų skundėsi menkais tarnybų finansiniais resursais ir dėl to iškylančias teisėsaugos darbuotojų socialinės apsaugos problemas, menkas galimybes kelti jų teisinį išsilavinimą ir kvalifikaciją.

Artūras Paulauskas baigdamas susitikimą pabrėžė, kad nepaisant visų sunkumų, apie kuriuos kalbėjo teisėsaugos institucijų vadovai, Seimas imsis visų priemonių reikalaudamas konkrečių rezultatų tiriant rezonansinių nusikaltimų bylas.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Vytautas Makauskas
Naujausi pakeitimai - 2001 02 02.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas