Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas ragina VRM greičiau jungtis į europines struktūras

 

 

 

Seimo Pirmininko atstovo spaudai

Pranešimas

2001 01 25

Seimo Pirmininkas ragina VRM greičiau jungtis į europines struktūras

Šiandien Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitikęs su vidaus reikalų ministru Vytautu Markevičiumi ir viceministru Ričardu Malkevičiumi paragino Vidaus reikalų ministeriją greičiau pasirašyti bendradarbiavimo memorandumą su Didžiosios Britanijos Nacionalinės kriminalinės žvalgybos tarnyba ( National Criminal Investigation service).

Siekdamos narystės Europos Sąjungoje, visos šalys kandidatės turės prisijungti ir prie dar vienos tarptautinės organizacijos – Europolo. Tai nuo 1999 metų Europos Sąjungos nares vienijanti organizacija, kuri kovoja su terorizmu, prekyba narkotikais, nelegalia migracija, pinigų padirbinėjimu, prekyba vogtais automobiliais, vaikų pornografija ir kitais nusikaltimais. Europolas savo nariams padeda sisteminti informaciją, keistis ja, teikia operatyvią nusikalstamos veiklos analizę, suteikia techninę ir ekspertų paramą.

Didžiosios Britanijos Nacionalinė kriminalinės žvalgybos tarnyba yra Europolo narė, todėl bendradarbiavimo memorandumo pasirašymas su ja padėtų pagrindus tolesnei Lietuvos teisėsaugos struktūrų integracijai į Europines organizacijas. Tokią sutartį jau yra pasirašiusi Latvija, netrukus tai žada padaryti ir Estija bei Slovėnija.

Susitikime buvo kalbėta ir apie Valstybės tarnybos įstatymo taikymo problematiką bei perspektyvas. Buvo sutarta, kad specialiai sukurta darbo grupė peržiūrės Valstybės tarnybos įstatymo taikymo koncepciją ir pateiks pasiūlymus kaip jis turėtų būti tobulinamas.

 

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Vytautas Makauskas

39 63 62
Naujausi pakeitimai - 2001 01 25.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas