Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitiko su Parlamento nariu Alanu Whiteheadu

Pranešimas VIR 2001 01 24

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitiko su Parlamento nariu Alanu Whiteheadu. Pagrindinė susitikimo pokalbio tema - Trečiojo Kelio filosofija - ekonomikas liberalizavimą, užtikrinant visuomenės socialinę gerovę. Parlamentaras pabrėžė, kad įgyvendinant tokias šios filosofijos nuostatas labai svarbu išvengti kraštutinumų ir išsiaiškinti, kokias reikia liberalizuoti, o kokiose išlaikyti kontrolę.

Seimo Pirmininkas taip pat domėjosi "naujos sutarties" programa. Šios programos tikslas - jaunimo įdarbinimas. Šiuo metu Britanijoje bandoma taikyti šią programą ir atleistiems iš darbo asmenims, kuriems netrukus sukaks pensijinis amžius.

Vėliau parlamento vadovas susitiko su Europos reikalų priežiūros ir gynybos specialiųjų komitetų nariais, kur pristatė Lietuvos politinę padėtį bei valdančiosios koalicijos politines nuostatas. Seimo Pirmininkas pasidžiaugė Švedijos iniciatyva atidaryti visus skyrius derantis dėl narystės ES bei augančiu šalies visuomenės pasitikėjimu ES.

Europos reikalų priežiūros ir gynybos specialiųjų komitetų nariai sveikino parlamentarus išreiškus savo politinį apsisprendimą ir pasirašius pareiškimą dėl Lietuvos narystės ES. Komitetų nariai šį bendrą frakcijų pareiškimą pažadėjo pristatyti Švedijoje, kur lankysis su vizitu kitą savaitę.

Pokalbio metu aptarti santykių su Rusija NATO kontekste klausimai, parlamento darbas.

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas taip pat susitiko su Europos Parlamento nariu Gary Titley bei Didžiosios Britanijos Ministro Pirmininko patarėju ES klausimais Rogeru Liddle.

Parlamento vadovas padėkojo už vertingą paramą Lietuvai dėl narystės ES ir NATO bei pabrėžė, kad Lietuvos politikai aiškiai suvokia darbus, kuriuos teks patiems nuveikti.

G.Titley pastebėjo, jog artimiausiu metu bus daroma daug reikšmingų sprendimų dėl ES ateities, todėl bendras frakcijų pareiškimas dėl narystės ES yra labai reikšmingas.

Seimo pirmininkas taip pat dalyvavo parlamento posėdyje, kur savo užsienio politikos nuostatas išsakė bei į parlamentarų klausimus atsakė užsienio reikalų ministras Robinas Cookas ir Europos reikalų viceministras Keith Vaz.
Naujausi pakeitimai - 2001 01 24.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas