Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitiko su Parlamento nariu, gynybos viceministru Johnu Spellaru

Pranešimas VIR 2001 01 24

A. Paulauskas su J. SpellaruSeimo Pirmininkas Artūras Paulauskas, su darbo vizitu viešintis Londone, susitiko su Parlamento nariu, gynybos viceministru Johnu Spellaru.

Susitikime parlamento vadovas padėkojo gynybos viceministrui už konkrečią Didžiosios Britanijos paramą Lietuvai dėl narystės NATO. A.Paulauskas pabrėžė, kad Lietuva sieks išnaudoti kitus du metus, kad būtų pakviesta į NATO, nes ši organizacija suteiks ne tik gynybinį, bet ir ekonominį saugumą.

J.Spellaras pabrėžė, kad, vertinant šalies kandidatės pasiruošimą narystei NATO, itin svarbu jos gynybinis potencialas bei pasiektas progresas.

Seimo Pirmininkas užtikrino, kad darbai šia linkme jau vyksta tiek politinėje, tiek visuomeninėje plotmėje. A.Paulauskas pastebėjo, kad itin svarbus įvykis, į Lietuvą atkreipsiantis pasaulio valstybių dėmesį,- NATO Parlamentinė Asamblėja, įvyksianti šį pavasarį Vilniuje. Be to, pasak parlamento vadovo, ypač svarbi visuomenės nuomonė šiuo klausimu bei visuomenės švietimas ir informavimas narystės NATO klausimais.

Susitikime aptarti ir Lietuvos bei Rusijos santykiai. Pasak J.Spellaro, nors Rusija ir neturi veto teisės, tačiau ji yra svarbus faktorius siekiant narystės NATO. "Lietuva turi teisę įstoti į NATO", sakė gynybos viceministras ir patikino, jog susiklosčius reikiamoms aplinkybėms Didžioji Britanija paremsianti šį Lietuvos siekį.
Naujausi pakeitimai - 2001 01 26.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas