Lietuvos Respublikos Seimas

Aptarta Lietuvos energetikos strategija

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas šiandien surengė pasitarimą, kuriame buvo aptarta Lietuvos energetikos strategija. Pasitarime dalyvavo Ūkio ministerijos, Dujų ūkio, Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos, Nacionalinės elektros energetikos asociacijos atstovai, didžiausių vartotojų įmonių vadovai ir Seimo nariai.

“Artimiausiu metu Seimas turės priimti visą eilę įstatymų, kurie tiesiogiai susiję su Lietuvos energetikos strategija. Europos Sąjungos teisės aktų integracijos į mūsų nacionalinę teisės sistemą kontekste, labai svarbu turėti aiškią ir vienodą poziciją apie Lietuvos energetikos ateitį, kuria galėtume remtis derybų metu. Tai liečia ir atominės jėgainės perspektyvas, ir energijos bei dujų ūkio restruktūrizavimą, vėliau prasidėsiantį privatizavimo procesą, ir daugybę su tuo susijusių klausimų. Todėl tokie pasitarimai yra labai svarbūs.” – sakė A.Paulauskas

Pasitarimo dalyviai pristatė jų atstovaujamų žinybų ir įmonių aktualiausias problemas, kalbėjo apie tai, kaip jos galėtų būti sprendžiamos numatytuose priimti Elektros, Gamtinių dujų, Šilumos tiekimo įstatymuose.

Ūkio ministras Eugenijus Maldeikis pristatė esmines rengiamo Lietuvos energetikos strategijos plano kryptis. Buvo aptarti įvairūs vystymosi variantai priklausomai nuo to, kada bus apsispręsta uždaryti Ignalinos atominės elektrinės I ir II blokus. Kalbėta apie alternatyvius energetinius Lietuvos resursus, elektros ir dujų tiekimo, tranzito, vietinio vartojimo perspektyvas, aptarti šių ūkio šakų privatizavimo klausimai.

Pasitarime buvo sutarta, kad sprendžiant energetinių žaliavų tiekimo problemas, reikia keisti Lietuvos poziciją Rusijos atžvilgiu ir aktyviau ieškoti galimybių sudarant ilgalaikes tiekimo sutartis.

 

 Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Vytautas Makauskas
Naujausi pakeitimai - 2001 02 02.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas