Lietuvos Respublikos Seimas

Seimas pasiryžęs tobulinti įstatymus, nukreiptus kovai su korupcija ir neetišku elgesiu tarnyboje

Seimo Pirmininko atstovo spaudai

Pranešimas

2001 01 18

 

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas, šiandien susitikęs su Transparency International organizacijos Lietuvos skyriaus atstovais A.Dobryninu ir L.Žilinskiene, aptarė, kokių veiksmų būtų galima imtis, kovojant su valdininkų etikos pažeidimais ir korupcija tarnyboje.

“Priežasčių korupcijai klestėti atsiranda, kai nėra aiškios ir skaidrios valstybės tarnautojų elgesio taisyklių ir principų sistemos bei jų veiksmingos kontrolės.” – sakė A.Paulauskas. Dar nėra aiškiai reglamentuota, kas yra tokie nusižengimai ir kaip už juos turi būti baudžiami pareigūnai. Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad dabar iškilusios problemos dažniausiai sprendžiamos tik pareiškiant nuomonę arba pamąstant apie etiškumą, nors tai turėtų būti aiškiai išdėstyta Valstybės tarnautojų Etikos kodekse.

“Akivaizdu, kad būtina jį kuo greičiau parengti ir priimti. Valstybės tarnautojų Etikos kodekse turėtų atsispindėti etikos principų sistema, jos kontrolė ir nusižengusių žmonių atsakomybė.” – sakė A.Paulauskas.

Transparency International Lietuvos skyriaus atlikti sociologiniai Lietuvos gyventojų tyrimai rodo, kad žmonės nepasitiki valstybės tarnautojais, kaltina juos tiesioginių pareigybių nevykdymu bei korumpuotumu. Tai stabdo pilietinės visuomenės kūrimąsi, piliečių pasitikėjimą jų išrinktais politikais bei Lietuvos žmonių pilietinį aktyvumą.

 

Susitikime buvo pabrėžta, kad nors Lietuvoje ir egzistuoja Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, kuri prižiūri, kaip derinami valstybės tarnyboje privatūs ir viešieji interesai, jos funkcijos yra susiaurintos tik formalia dviejų įstatymų priežiūra. Dėl šios priežasties Komisija faktiškai negali vykdyti būdingos tokioms komisijoms prevencinių, švietėjiškų bei koordinuojančių funkcijų.

Susitikimo nutarta, kad Seimas, tobulindamas įstatymus, nukreiptus kovai su korupcija ir neetišku elgesiu tarnyboje, bendradarbiaus su Transparency International organizacija, kuri šioje srityje turi sukaupusi platų tarptautinį patyrimą.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Vytautas Makauskas
Naujausi pakeitimai - 2001 01 18.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas