Lietuvos Respublikos Seimas

Aptarti dvišaliai Lietuvos ir Kazachstano santykiai

Seimo Pirmininko atstovo spaudai

Pranešimas

2001 01 16

Šiandien Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitiko su Kazachstano Respublikos ambasadoriumi Lietuvai Ikramu Adyrbekovu. A.Paulauskas pasidžiaugė abiejų šalių aktyviu politiniu dialogu ir tarpparlamentinių ryšių grupių bendradarbiavimu. Jis pareiškė įsitikinimą, kad gerinti Lietuvos ir Kazachstano santykius padės ir šių metų vasario 15 – 18 dienomis numatytas oficialus Kazachstano Parlamento Pirmininko Ž.Tujakbajaus vizitas į Lietuvą.

Seimo Pirmininkas pažymėjo, jog Lietuva ypač suinteresuota ekonominio bendradarbiavimo su Kazachstanu perspektyvomis. A.Paulauskas paragino bendrai ieškoti būdų, kaip galima būtų didinti Kazachstano krovinių pervežimų per Klaipėdos uostą apimtis. Ne mažiau svarbios Lietuvai būtų konkrečios sutartys dėl naftos tiekimo “Mažeikių naftai” bei jos eksportas per Būtingės terminalą. I.Adyrbekovas patvirtino, kad jau šiais metais numatoma padidinti tranzitinį Kazachstano krovinių srautą per Klaipėdos uostą apie keturis kartus – iki 1,6 milijono tonų per metus. Be to, Kazachstanas pastaraisiais metais nuolat didindamas naftos gavybą, aktyviai ieško būdų, kaip geriausiomis sąlygomis ją eksportuoti į Vakarus. Ambasadorius pažymėjo, kad šia prasme Lietuva pripažįstama kaip labai palanki partnerė.

Seimo Pirmininko atstovas spaudai

Vytautas Makauskas
Naujausi pakeitimai - 2001 01 18.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas