Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininko A.Paulausko netenkina bankų bylų tyrimo tempai

2001 m. sausio 11 d.

Seimo Pirmininko A.Paulausko netenkina bankų bylų tyrimo tempai

Šiandien Seimo Pirmininko Artūro Paulausko iniciatyva surengtame pasitarime buvo svarstoma kaip galima būtų paspartinti išgrobstytų bankų bylų tyrimo tempus.

Pasitarime dalyvavo šalies generalinis prokuroras Antanas Klimavičius, Lietuvos banko valdybos pirmininkas Reinoldijus Šarkinas, Valstybės kontrolės vadovas Jonas Liaučius, Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Vytautas Greičius, kiti teisėsaugos pareigūnai.

"Bankinių bylų tyrimo tempai negali tenkinti, nes tęsiasi 5-6

metus, todėl pasitarime buvo išsakytas pageidavimas pagreitinti jų tyrimą", - sakė Seimo Pirmininkas A.Paulauskas. Jo nuomone, svarbiausia, kad kaltininkai būtų nubausti ir padaryta žala nukentėjusiems būtų atlyginta.

Seimo vadovo duomenimis, šiuo metu tiriama net 600 baudžiamųjų

bylų dėl bankų. Jis pastebėjo, kad labai aktuali problema yra turto paieška.

Pasitarime buvo kalbama ir apie kai kurias įstatymines spragas. Seimo Pirmininkas atkreipė dėmesį, kad baudžiamajame procese leista turėti ne vieną gynėją, o du, tris. "Jeigu iš trijų gynėjų vienas neatvyksta į posėdį, teismas dažnai atidedamas. Reikėtų pakeisti Baudžiamojo proceso kodekso nuostatą taip, kad, jeigu nors vienas gynėjas dalyvauja posėdyje, jo teisė į gynybą yra užtikrinta", - sakė A.Paulauskas. Jis atkreipė dėmesį ir į tai, kad šiuo metu praktiškai neveikia vidinis įmonių auditas. Todėl pasitarime sutarta inicijuoti įstatymą dėl vidinio įmonių audito..

Seimo Pirmininkas yra taip pat nustebęs dėl to, kad tardytojai, gavę revizijos medžiagą, skiria ekspertizes, kurios, savo ruožtu, užtrunka dar kelis metus. A.Paulausko nuomone, reikėtų trumpinti bankroto procedūrų terminus, pareigūnai turėtų specializuotis ir būti paruošti tokių bylų tyrimui.
Naujausi pakeitimai - 2001 01 12.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas