Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininko Artūro Paulausko kalba pasakyta Varėnos pasienio policijos rinktinės pastato atidarymo iškilmėse 2001 m. sausio 11 d.

Seimo Pirmininko Artūro Paulausko kalba pasakyta Varėnos pasienio policijos rinktinės pastato atidarymo iškilmėse 2001 m. sausio 11 d.

Pastaruoju metu kalbėdami apie Lietuvos integraciją į Europos Sąjungą, dažniausiai pabrėžiame būtinybę daryti pertvarkymus šalies įstatymų sistemoje. Tačiau ne mažiau svarbūs pokyčiai turi vykti ir kitose gyvenimo sferose, tarp jų ir čia – Lietuvos pasienyje. Mūsų šalies sienos ruožai su Kaliningrado sritimi ir Baltarusija netolimoje ateityje taps išorinėmis Europos Sąjungos sienomis, todėl natūralu, jog rūpinamės stiprinti jų saugumą jau dabar.

Didžiausias dėmesys, investicijos ir naujų techninių priemonių diegimas numatytas būtent Lietuvos ir Baltarusijos sienos ruožui. Dar praėjusią vasarą už PHARE programos skirtus beveik pusantro milijono eurų buvo pradėtos statyti užkardos Purvėnuose ir Kabeliuose. Manau, kad naujo ir modernaus Varėnos pasienio policijos rinktinės pastato atidarymas - tai konkretus žingsnis Vakarų valstybių standartų link. Juk anksčiau Varėnos pasienio policijos rinktinės pareigūnai buvo įsikūrę Druskinininkuose, tarnybai nepritaikytose patalpose ir strategiškai nepatogioje vietoje - pačiame rinktinės ruožo pakraštyje. Dabar pasieniečiams sudarytos tikrai puikios sąlygos dirbti ir dar aktyviau kovoti su įvairaus plauko Lietuvos sienos pažeidėjais.

Kad darbo yra tikrai daug, liudija tas faktas, jog Varėnos pasienio policijos rinktinės kontroliuojamame ruože sulaikoma daugiausiai į Lietuvą gabenamo kontrabandinio cukraus ir alkoholinių gėrimų, fiksuojama nemažai valstybės sienos pažeidimų. Šiuo metu galime pasidžiaugti, kad nelegalių migrantų srautas vien per pastaruosius porą metų sumažėjo net penkis kartus – nuo penkių šimtų sulaikytųjų 1998 – aisias iki šimto - dutūkstantaisiais. Tai rodo gerą mūsų pasieniečių darbą ir, manau, kad naujojo Varėnos pasienio policijos rinktinės pastato atidarymas padės užtikrinti, jog nelegalių migrantų, bandančių per Lietuvą patekti į Vakarų Europos valstybes, skaičiaus mažėjimo tendencija išliks ir ateityje.

Baigdamas savo kalbą, norėčiau palinkėti dar daugiau sėkmingų operacijų ir vaisingo bendradarbiavimo su kaimyninių šalių kolegomis. Nuo jūsų tarnybos, nuo to, kaip saugomos Lietuvos sienos, priklauso visos valstybės veidas.

 
Naujausi pakeitimai - 2001 01 17.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Seimo Pirmininko kalbos

LR Seimas