Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su Žemaičių kultūros draugijos nariais

2001 m. sausio 5 d.

Šiandien Seimo Pirmininkui Artūrui Paulauskui Žemaičių kultūros draugijos pirmininkas Stasys Kasparavičius, Žemaičių kultūros draugijos prezidiumo narys Algirdas Žebrauskas įteikė Kreipimąsi dėl Žemaitijos etninio, istorinio, kultūrinio regiono išsaugojimo, vykdant administracinę reformą Lietuvoje.

Dokumentą pasirašiusieji teigė, kad Lietuvoje buvo „dirbtinai“ sudaryta dešimt apskričių, „kurių ribos dažniausiai nesutampa su istoriniu ir etnografiniu Lietuvos regiono ribomis“ ir siūlo tai ištaisyti – suformuoti keturis administracinę savivaldą turinčius etninius regionus: Aukštaitiją, Dzūkiją, Suvalkiją ir Žemaitiją.

Svečių nuomone, Lietuvai, siekiančiai narystės Europos Sąjungoje, yra svarbu išsaugoti istoriškai susiformavusius regionus. Susitikime su Seimo Pirmininku taip pat dalyvavo Telšių apskrities viršininkas Kazimieras Lečkauskas.

Seimo Pirmininkas pažadėjo išnagrinėti Kreipimąsi.

Žemaičių kultūros draugijos nariai Seimo Pirmininkui padovanojo Žemaitijos vėliavą ir XVIII a. Žemaitijos žemėlapio kopiją bei pakvietė jį apsilankyti Žemaitijoje.

 

 
Naujausi pakeitimai - 2001 01 08.
Vida Genovaitė Nacickaitė   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas