Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas ragina operatyviau tirti įsisenėjusias bankroto bylas

Seimo Pirmininko atstovo spaudai

Pranešimas

2001 01 03

Seimo Pirmininkas ragina operatyviau tirti įsisenėjusias bankroto bylas

 

Seimo Pirmininko Artūro Paulausko iniciatyva surengtame susitikime su Generaliniu Prokuroru Antanu Klimavičiumi buvo sutarta, kad Generalinė Prokuratūra pateiks pasiūlymus kaip reikėtų tobulinti dabartinius įstatymus arba užpildyti tas įstatymų spragas, kurios trukdo operatyviai tirti įsisenėjusių bankų bankrotų bylas. Ypatingas dėmesys bus kreipiamas į tas bylas, kuriose nukentėjo didesnis skaičius indėlininkų. Plačiau kalbėta apie “Tauro” banko, “Aura” banko, “Lietuvos akcinio inovacinio banko” ir Kauno holdingo kompanijos bylas. Susitikime buvo aptartos galimybės susigrąžinti į biudžetą Baltarusijos skolas už elektros energijos tiekimą ir būtinybė atidžiai išnagrinėti kaip buvo skiriamos bei panaudojamos paskolos su valstybės garantija.

“Visos pastangos turi būti dedamos tam, kad žmonės atgautų savo santaupas, o kaltieji būtų nubausti. Turime siekti teisingumo ir atsakomybės,” - pabrėžė Artūras Paulauskas. Seimas, tobulindamas įstatymus ir panaudodamas parlamentinę kontrolę, sudarys visas sąlygas, kad įstrigusių bankroto bylų tyrimas nebūtų vilkinamas.

Artimiausiu metu Seimo Pirmininkas numato surengti susitikimą su suinteresuotomis struktūromis, kad įsisenėjusių bylų tyrimas būtų aptartas platesniame rate ir paspartinta jų eiga.

“Negalime laukti ir sakyti, kad išeities nėra. Darysiu viską kas įmanoma, kad nuo bylų būtų nupūstos laiko dulkės ir kad žmonės, kurie ir taip ilgai laukė, pagaliau sulauktų teisingumo” – sakė Artūras Paulauskas.

Vytautas Makauskas

39 63 62
Naujausi pakeitimai - 2001 01 03.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas