Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitiko su Lietuvos Respublikos ambasadoriais

Seimo Pirmininko atstovo spaudai

Pranešimas

2000 12 22

 

Šiandien Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas susitikęs su Lietuvos Respublikos ambasadoriais pabrėžė , kad naujoji politika užsienio santykių aspektu turėtų būti suprantama kaip veržlesnė, skatinanti spartesnius veiksmus ir išradingumą, mūsų valstybei siekiant ir narystės Europos Sąjungoje, ir besiruošiant tapti Šiaurės Atlanto sutarties nare.

Seimo Pirmininkas paragino diplomatus kryptingai dirbti parlamentiniame lygyje valstybėse, kuriose jie atstovauja Lietuvą. “Mes galime padaryti akivaizdžių išvadų, kad parlamentiniai ryšiai yra tiek pat svarbūs, kaip ir vykdomosios valdžios veiksmai. Čia yra dar realios erdvės įgyvendinant mūsų bendruosius tikslus, kad taptume pilnateisiais Vakarų pasaulio valstybių partneriais.” – pažymėjo Seimo Pirmininkas. Tarpparlamentinių grupių bendras darbas “ - yra tiesioginis būdas mūsų politikams eksponuoti savo užsienio politiką bendraujant su užsienio valstybių parlamentarais, kitais politikais ne tiktai parlamentuose, bet ir įvairiuose tarptautiniuose forumuose ir kultūriniuose renginiuose.” – sakė A.Paulauskas.

A.Paulauskas pažymėjo, kad ypač svarbu kaip politiniu aspektu išnaudosime kitais metais Vilniuje rengiamą eilinę NATO Parlamentinės asamblėjos pavasario sesiją, kuri vertintina kaip neeilinį šalies įvykį, kuris vyks sostinės Šiuolaikinio meno centre. Seimo Pirmininkas pabrėžė, kad politikų ir diplomatų uždavinys būtų, pasitelkus šiuolaikinio diplomatinio meno stilistiką, panaudoti sesiją Vilniuje ir pasirengimą jai kaip dar vieną patikimos, būsimos NATO narės veiksmą.

A.Paulauskas padėkojo ambasadoriams už pagalbą ir pastangas rūpinantis , kad būtų išlaisvintas Pusiaujo Gvinėjoje sulaikytas Lietuvos laivas “Rytas”.

Susitikime buvo pasikeista mintimis apie naujo biudžeto priėmimą; ambasadų finansavimą; galimybę jose įsteigti komercijos, gynybos ir kultūros atašė pareigybes; vizų kainų politiką; visuomenės švietimo ES ir NATO klausimais problemas.

Vytautas Makauskas

39 63 62
Naujausi pakeitimai - 2001 01 05.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2001 metai

LR Seimas