Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas pasveikino konferencijos “Lietuvos valstybės pasirengimas įgyvendinti naujus Civilinį ir Baudžiamuosius kodeksus” dalyvius

Seimo Pirmininko atstovo spaudai

Pranešimas

2000 12 15

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas įsitikinęs, kad artimiausiu metu Seimas turės intensyviai dirbti priimdamas įstatymus, susijusius su Lietuvos teisės integravimusi į Europos teisinę sistemą.

Sveikindamas Seimo Žmogaus teisių bei Teisės ir teisėtvarkos komitetų organizuotos konferencijos “Lietuvos valstybės pasirengimas įgyvendinti naujus Civilinį ir Baudžiamuosius kodeksus” dalyvius, Artūras Paulauskas ragino didžiausią dėmesį skirti tam, kad naujai priimti Civilinis ir Baudžiamasis kodeksai, pradėtų tobulai veikti. “Nors, - tobulai - šiuo atveju pakankamai ambicingas žodis, turint omenyje, kad nemažai ginčų iškyla dar svarstymo stadijoje. Nekalbant apie tai, kiek spragų ir nevienodų atskirų normų aiškinimų gali atsiskleisti jau ėmus taikyti šiuos kodeksus praktiškai.” – sakė A.Paulauskas. Seimo Pirmininkas palinkėjo konferencijos dalyviams ir visai teisininkų visuomenei analizuoti, kaupti ir operatyviai taisyti išaiškėjusius įstatymų normų netikslumus. Svarbiausia, kad neužsitęstų laikotarpis, kuomet vienos ar kitos normos gali būti traktuojamos įvairiai.

A. Paulauskas atkreipė dėmesį ir į kitą svarbų dalyką, kuriuo reikia pradėti rūpintis jau dabar - tai žmonių, turėsiančių taikyti naujuosius kodeksus praktiškai, mokymas ir švietimas. Svarbu, jog neatsitiktų taip, kad kodeksams jau įsigaliojus, praktikai susigriebs juos skaityti ir analizuoti. Seimo Pirmininkas pažymėjo, kad ruošimo grupių autoriai ir įstatymų leidėjai turėtų pasirūpinti ištisa mokymo sistema, leisiančia pasiruošti naujųjų kodeksų įgyvendinimui.

Vytautas Makauskas

39 63 62
Naujausi pakeitimai - 2000 12 15.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2000 metai

LR Seimas