Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas susitiko su JAV ambasadoriumi Lietuvoje John’u Tefft’u

Seimo Pirmininko atstovo spaudai

Pranešimas

2000 11 30

Seimo Pirmininkas susitiko su JAV ambasadoriumi Lietuvoje John’u Tefft’u, kuris informavo Artūrą Paulauską apie JAV Valstybės pasekretoriaus pavaduotojo Europai Danielio Hamiltono vizitą Lietuvoje. Susitikimo su ambasadoriumi metu buvo aptarti Lietuvos stojimo į NATO klausimai. J.Tefft’as pažymėjo, kad ligšioliniai Lietuvos žingsniai šia linkme Jungtinėse Amerikos Valstijose yra vertinami labai gerai. Artūras Paulauskas išreiškė pasitenkinimą dėl gero Lietuvos darbų siekiant narystės NATO įvertinimo ir pabrėžė, kad nei Seimas, nei Vyriausybė nežada lėtinti jų tempo. Juolab, kad reikalavimai gerinti investicinį klimatą ir skatinti ekonomikos vystymąsi visiškai sutampa ir su Lietuvos visuomenės interesais.

Užsienio investicijų skaidrumo būtinybę aiškiai parodė “Wiljams International” pavyzdys, kur A.Paulausko nuomone, nebuvo išvengta klaidų iš abiejų pusių. Šio sandorio pateikime aiškiai trūko atvirumo ir tai sukėlė daug spekuliacijų ir nevienareikšmio vertinimo visuomenėje. Tačiau dabar tiek Lietuvai, tiek JAV reikia žiūrėti į priekį ir stengtis, kad Mažeikių kompleksas sugebėtų apsirūpinti žaliava ir galėtų dirbti visu pajėgumu.

A.Paulauskas padėkojo JAV už paramą ir prašė ateityje tarpininkauti laisvinant Pusiaujo Gvinėjoje įkalintą Lietuvos laivą “Rytas”. Ambasadorius J.Tefft’as pažadėjo domėtis šia problema, konsultuotis ir stengtis kuo aktyviau padėti lietuviams.

 

Vytautas Makauskas

396748
Naujausi pakeitimai - 2000 12 04.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2000 metai

LR Seimas