Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas priėmė Nyderlandų Karalystės Atstovų rūmų pirmininkę Jeltje van Nieuwenhoven

Seimo Pirmininko atstovo spaudai

Pranešimas

2000 11 29

Šiandien 2 dienų vizitą pradėjusi Nyderlandų Karalystės Atstovų rūmų delegacija, vadovaujama Atstovų rūmų pirmininkės Jeltje van Nieuwenhoven susitiko su Seimo Pirmininku Artūru Paulausku. Tai pirmasis tokio aukšto lygio Nyderlandų Karalystės atstovų vizitas Lietuvoje. Susitikimo metu svečiai domėjosi Lietuvos Seimo darbu, aktualiausiais svarstomais klausimais, integracijos į Europos Sąjungą ir NATO eiga.

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas pažymėjo, kad pastaruoju metu, aktualiausi buvo vyriausybės programos patvirtinimas ir biudžeto svarstymas, numatytas gruodžio 5 dieną. Rudens sesijoje dauguma numatomų svarstyti įstatymų projektų būtent ir bus susiję su Europos Sąjungos keliamais reikalavimais.

Atsakydamas į Nyderlandų parlamentarų klausimą dėl privatizacijos eigos Lietuvoje, Artūras Paulauskas pastebėjo, kad didžioji privatizacija jau praeities dalykas, tačiau šiuo metu dėmesys sukoncentruotas ties energetikos ir transporto sektorių restruktūrizacija ir privatizavimu. Ponia J.Nieuwenhoven pastebėjo, kad Nyderlanduose iki šiol vyksta svarstymai kaip turi būti privatizuojamos šios ūkio šakos. Į Nyderlandų delegacijos nario Mohammed Rabbae klausimą kokie didžiausi sunkumai iškyla svarstant integracijos į Europos Sąjungą klausimus, Artūras Paulauskas pabrėžė, kad šiam tikslui yra ypatingai ruošiamasi – paskirtas specialus derybininkas, jau aptartos ir uždarytos 7 derybinės pozicijos. Aptariant Parlamentų biudžeto formavimo problemas, delegacijų nuomonės sutapo dėl to, kad Seimo biudžetą turėtų tvirtinti Seimo valdyba, o ne vyriausybė. Susitikimo metu buvo kalbėta ir apie koalicijų susidarymą Seime, konstruktyvų bendradarbiavimą su opozicija, buvo aptarti koalicinių vyriausybių darbo ypatumai.

Po susitikimo Nyderlandų Karalystės Atstovų rūmų delegacijos vadovė Jeltje van Nieuwenhoven pasirašė Seimo svečių knygoje.

Vytautas Makauskas

396748
Naujausi pakeitimai - 2000 11 29.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2000 metai

LR Seimas