Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas priėmė Čekijos Respublikos Nepaprastąjį ir įgaliotąjį ambasadorių Štefaną Fule

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas priėmė Čekijos Respublikos Nepaprastąjį ir įgaliotąjį ambasadorių Štefaną Fule, su kuriuo parlamento vadovas šią savaitę buvo susitikęs Ambasadoriui lydint NATO generalinio sekretoriaus specialųjį patarėją Ch. Donnelly.

Pokalbio dalyviai aptarė, kaip galėtų pagyvinti dvišalius (ne tik parlamentinius) ryšius iki 2002 m. NATO viršūnių susitikimo, kadangi Čekijos Respublikai per jos Ambasadorių tenka svarbus ryšių su NATO vaidmuo. Būtent į pastarąją aplinkybę atsižvelgdamas, Seimo Pirmininkas A. Paulauskas pabrėžė, kad jo vizitas į Čekijos parlamentą 2001 m. būtų tikrai svarbus ir paprašė perduoti Senato Pirmininkui padėką už patvirtinimą, kad kvietimas jam atvykti į Čekijos Respubliką galioja. Seimo Pirmininką domino tikimybė, ar galėtų NATO viršūnių susitikimas 2002 m. įvykti Prahoje.

Čekijos Ambasadorius Š. Fule, aptariant dvišalius parlamentinius ryšius, pasiūlė daugiau dėmesio sutelkti ties komitetų bendradarbiavimu.

Seimo Pirmininkas padėkojo Ambasadoriui už pažadą telkti Čekijos Senato narius rengiantis kitais metais Lietuvoje įvyksiančiai NATO parlamentinės asamblėjos sesijai.

Seimo Pirmininkas pabrėžia, kad tokie dokumentai, kaip NATO PA Politinio komiteto rezoliucijos projektas, kai buvo paminėtos trys potencialios būsimos Šiaurės Atlanto aljanso narės (tarp jų - Lietuva), suteikia geresnio poveikio Lietuvos viešajai nuomonei, todėl reiškia apgailestavimą, kad Asamblėjos sesijoje iš minėto dokumento valstybių pavadinimai liko išbraukti.

Žiniasklaidai: nuo šio mėnesio Seimo spaudos tarnybos struktūroje veikia NATO parlamentinės asamblėjos sesijos (Vilnius 2001) informacinė grupė.

A.V.

Cituojant Seimo Spaudos tarnybos pranešimus, prašome šaltinį nurodyti.

 

 

 

 
Naujausi pakeitimai - 2000 11 22.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2000 metai

LR Seimas