Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininko pareiškimas dėl užsienio politikos tęstinumo

Pranešimas VIR 2000 lapkričio 11 d.

SEIMO PIRMININKO PAREIŠKIMAS

 

Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas pabrėžia, kad po jo pokalbio su Baltarusijos ambasadoriumi nacionalinėje spaudoje atsiradę pranešimai apie tariamus "pavojaus signalus" mūsų valstybės užsienio politikoje yra neteisingi.

Tokie pranešimai paskelbti, vienašališkai pasirėmus Ambasadoriaus V.Garkuno išvadomis.

Tikslus ir santūrus Seimo Pirmininko atsakymas Ambasadoriui dėl parlamentinio bendradarbiavimo atsispindi Baltic News Service (lapkričio 10 d.) pranešime, taip pat ir Seimo spaudos tarnybos pranešime.

Parlamentinio bendradarbiavimo grupės kūrimas gali priklausyti nuo Seimo narių valios, tačiau tokie pageidavimai - jeigu jų būtų - nelemia pokyčių Lietuvos užsienio politikoje. Šią tiesą galima patvirtinti prisiminus ir ankstesnės kadencijos Seime parlamentinių grupių ar atskirų parlamentarų darbą.

Artūras Paulauskas nuo išrinkimo Seimo Pirmininku dienos susitikimuose su Jungtinės karalystės Užsienio reikalų ministru Europai Keithu Vaz'u, Belgijos Senato delegacija, Danijos Respublikos ambasadoriumi, filantropu G.Sorosu, kitais Lietuvos parlamento svečiais akcentuoja užsienio politikos tęstinumą, nurodydamas integravimosi prioritetus su Vakarų pasaulio ekonominėmis ir saugumo struktūromis - ES bei NATO.

 

 
Naujausi pakeitimai - 2000 11 13.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2000 metai

LR Seimas