Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas balsavimo dėl Vyriausybės programos vykusio pertraukos metu priėmė Jungtinės karalystės Užsienio reikalų ministrą Europai Keith'ą Vaz'ą

Pranešimas VIR 2000 lapkričio 9

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas balsavimo dėl Vyriausybės programos vykusio pertraukos metu priėmė Jungtinės karalystės Užsienio reikalų ministrą Europai Keith'ą Vaz'ą.

Seimo Pirmininkas, atsižvelgdamas į paskelbtą EK komisijos ataskaitą dėl Lietuvos pažangos rengiantis narystei Europos Sąjungoje, pabrėžė visapusiškai glaudesnių ryšių tarp Lietuvos Respublikos ir Jungtinės Karalystės būtinybę, išskirdamas ir ryšius tarp Seimo ir D.Britanijos parlamento.

Seimo Pirmininkas pareiškė įsitikinimo, kad netrukus bus patvirtinta Vyriausybės programa, kurioje patvirtinamas Lietuvos užsienio politikos santykių tęstinumas, ir tai taip pat nulems spartesnę užsienio santykių raidą.

JK ministras išreiškė džiaugsmo Lietuvos pažangos ES santykių raidoje ir informavo Seimo Pirmininką A. Paulauską, kad Ministro Pirmininko T.Blairo pasiūlymu yra paskirtas britų parlamentaras tiesioginiams ryšiams su Lietuvos Seimu palaikyti - tai išskirtinis dalykas. Ministras pasiūlė, kad Lietuvos vyriausiasis ES derybininkas daugiau teiktų informacijos apie Lietuvą ES narėms, tarp jų - Švedijos užsienio reikalų ministrui, o Lietuvos valstybė, taip pat ir jos parlamentarai ateityje kreiptų išskirtinio dėmesio bendradarbiaujant "Šiaurės šalių dimensijos kryptimi": tam tikroje Švedijos, Suomijos, Lietuvos ir D.Britanijos grupėje".

Pokalbio dalyviai sutarė, kad plėtojamam bendradarbiavimui yra pakankamai galimybių ir geros valios.
Naujausi pakeitimai - 2000 11 09.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2000 metai

LR Seimas