Lietuvos Respublikos Seimas

SEIMO PIRMININKO ARTŪRO PAULAUSKO KALBA SEIMO RŪMUOSE ATIDARANT PARODĄ APIE "SOLIDARUMO" JUDĖJIMO ISTORIJĄ

Pranešimas VIR 2000 lapkričio 9

SEIMO PIRMININKO ARTŪRO PAULAUSKO KALBA

SEIMO RŪMUOSE ATIDARANT PARODĄ APIE "SOLIDARUMO" JUDĖJIMO ISTORIJĄ

Gerbiamieji Seimo nariai,

Mūsų svečiai,

Gerbiamieji žurnalistai,

Dar iki gana svarbaus, neeilinio plenarinio posėdžio susirinkome atidaryti parodos, kuri turi būti įdomi ir kiekvienam iš mūsų - ir kaip politikams, ir kaip žmonėms, kurie prisimena istoriją.

Lenkų institutui suteikę šitas mūsų Seimo rūmų erdves, kaip matote - šiandien atrandame tai, kas iš tikrųjų sieja naujausią Lietuvos ir Lenkijos istoriją.

Prieš 20 metų prasidėję politinio išsivadavimo įvykiai Lenkijoje, apgaubti lakonišku, bet skambiu "Solidarumo" vardu, anuomet vertė mus susimąstyti: o kaip gyvename mes, už sienos, kuri kaip skydas dengė nuo mūsų ne tik Seinus ar Suvalkus, bet ir apskritai patogesnį susisiekimą su Lenkija.

Toks domėjimasis visą Lenkiją išjudinusiomis laisvosiomis profsąjungomis juk iš tikrųjų brandino ir mūsų mintis, vertė kur kas drąsiau ir kritiškiau mąstyti, o galiausiai - ir veikti. Tiesa - dešimtmečiu vėliau…

Todėl šitą parodą Lietuvos Seime apibūdinčiau ir kitu pavadinimu: 20 metų "Solidarumui" ir 10 metų Sąjūdžiui. Prieš metus čia tokia paroda apie Sąjūdį veikė. Svarbiausia, kad "Solidarumas " ir Sąjūdis - tai susijusios reikšmės, atsižvelgiant į jų turinį, nes "Solidarumo" idėjų, reikalavimų tezės turėjo pirmiausia neabejotinos įtakos mūsų inteligentijai, o vėliau ir po visą Lietuvą išsiskleidusiam nepriklausomybės judėjimui.

Ačiū parodos rengėjams ir džiaugiuosi Jūsų iniciatyva pasiūlyti mums šį istorinį priminimą, kuris simbolizuoja kur kas senesnį abejoms tautoms suprantamą šūkį: "Už jūsų ir mūsų laisvę".

*

Seimo Pirmininkas, pasveikinęs Lenkijos valstybės atstovus artėjančios nepriklausomybės dienos proga, Lenkijos Respublikos charge d'affaire Pawelui Ciepliakui ir Lenkų instituto direktorei dr Malgorzatai Kasner dovanų įteikė Lietuvos nacionalinio muziejaus ir Seimo spaudos tarnybos sudarytą albumą, skirtą Sąjūdžio 10-mečiui. A.Paulauskas taip pat paprašė perduoti geriausius linkėjimus Lenkijos Seimui ir jo Maršalui.

Rytoj Seime per atvirų durų dieną fotografijas galės apžiūrėti lankytojai.
Naujausi pakeitimai - 2000 11 09.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Seimo Pirmininko kalbos

LR Seimas