Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininko Artūro Paulausko kalba Belgijos Karalystės Senato parodos atidaryme

Pranešimas VIR 2000 11 03

2000 11 03

Gerbiamieji Belgijos Senato nariai,

Kolegos - Lietuvos Seimo nariai,

parlamento svečiai ir žurnalistai,

Lietuvos Seimas toliau tęsia išskirtinių parodų ciklą - "Europos parlamentai Lietuvos Seime".

Šiandien tokio projekto, susijusio su Lietuvos Valstybės Steigiamojo Seimo 80-mečiu, kuris buvo minėtas gegužės mėnesį, tęstinumas yra ypač simbolinis.

Pasikeitė Lietuvos Seimo politinė sudėtis, bet bus tęsiamas racionalus bendradarbiavimas su Europos valstybėmis. Mums svarbu integracija su Europos Sąjunga, ir tai norime pabrėžti Belgijos Senato delegacijai.

Malonu ne tik tai, kad įsijungėte mūsų visuomenei pristatant Europos valstybių parlamentų istoriją, demokratijos raidą. Kaip tik dėlto ir šiandien surengta atvirų durų diena.

Malonu, kad ir Jums galime pasakyti - mus domina daugialypis bendradarbiavimas su Belgijos Karalyste, valstybės Senatu, taip pat manau, kad mūsų tarpparlamentiniai ryšiai gali nusidriekti ir bendradarbiaujant su Flandrija ar Valonija - ne tik su Briuseliu.

Briuselio pavadinimas apskritai dažnai skamba Lietuvos politikų lūpose, ypač minint NATO plėtros perspektyvą. Lietuvos parlamentas rengiasi iš esmės eilinei NATO parlamentinės asamblėjos sesijai, kuri įvyks Vilniuje kitais metais gegužės mėnesį. Bet iš tikrųjų mums tai nėra eilinis įvykis - mes ir jį išnaudosime rengdamiesi narystei.

Šia gražia proga norėčiau patvirtinti ankstesnį kvietimą atvykti į Lietuvos Seimą Belgijos Karalystės Senato Pirmininkui ir Atstovų rūmų Pirmininkui; tuomet turėtume tiesioginę galimybę konkrečiau aptarti mūsų glaudesnio bendradarbiavimo klausimus.
Naujausi pakeitimai - 2000 11 03.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Seimo Pirmininko kalbos

LR Seimas