Lietuvos Respublikos Seimas

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas priėmė Europos teisėjų asociacijos pirmininką, Pasaulio teisėjų asociacijos pirmąjį vicepirmininką dr. Ernstą Markel'į.

Pranešimas VIR 2000 lapkričio 3

Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas priėmė Europos teisėjų asociacijos pirmininką, Pasaulio teisėjų asociacijos pirmąjį vicepirmininką dr. Ernstą Markel'į.

Europos teisėjų asociacijos nuomonė atsižvelgiama Europos Taryboje, Europos Komisijoje, Jungtinėse Tautose. Dr.E.Markelis buvo pagrindinis pranešėjas Lietuvą priimant į minėtąją Asociaciją.

Svečias Lietuvos parlamento vadovui pabrėžė teisėjų darbo skaidrumo ir nepriklausomumo kriterijų, kuris yra vienas pagrindinių vertinant bet kurios šalies teisėjų darbą.

Seimo Pirmininkas A.Paulauskas pareiškė nuomonę, kad po galimo Teismų įstatymo pakeitimo įsigalios tikroji Lietuvos teismų savitvarka. Tuo tarpu Europos teisėjų asociacijos pirmininkas teigė viliąsis, jog pasikeitusi Lietuvos parlamento ir Vyriausybės sudėtis gali sudaryti naujas palankesnes sąlygas sukurti visiškai nepriklausomą teismų sistemą.

Seimo Pirmininko svečią domino teisėjų atlyginimo mažinimo aplinkybės, kadangi - jo įsitikinimu - tai susiję su užsieniečių investavimu Lietuvoje: "kuo patikimesnis teismų darbas, tuo saugiau jaustųsi investitoriai".

Seimo Pirmininkas pavadino E.Markelį tam tikru ambasadoriumi ne tik stebint Lietuvos teismų darbą, bet ir visuomeninį Lietuvos gyvenimą apskritai ir atitinkamame kontekste supažindinant Europos Sąjungą, padėkojo už nuolatinį domėjimąsi padėtimi Lietuvoje.
Naujausi pakeitimai - 2000 11 03.
Valdas Sinkevičius   >   Istorija  >   2000 - 2004 m. Seimas  >   Seimo vadovai  >   Pranešimai žiniasklaidai  >   2000 metai

LR Seimas